Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Jé De oude foto Dinsdag 4 december: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 12 december: Kerstavond KBO met powerpointpresentatie Castenrayse Vennen. Zaterdag 15 december: Film-/fotomiddag Indiëherdenking in De Wis. Aanvang 14.00 uur. Donderdag 20 december: Expositie bij heropening basisschool De Stek van 18.00-20.00 uur. Boerengezegden Noj gedaon is ok gedaon! De neus geft as 'n vorse koew. (Een loopneus hebben.) 9 Da's enne richtegen oeëgendiender! (Hij praat anderen altijd naar de mond.) 9 Gij makt öw kwaod um enne netescheet. (Je kwaad maken om niets.) 9 Ennen hoond bij enne slechter, ennen haan bij enne mulder en enne gesseleke ien 'n nönneklaoster kömme niks te kort! Een foto uit 1973 genomen bij gele genheid van het 40- jarig bestaan van de LVB-Castenray. V.l.n.r.: Ine Raay- makers; Pierre Mennen; Dien Classens; pastoor Arts; Cis Steeghs; Nellie Willemssen; De LVB, later ZijActief en nu Vrouwenvereniging Castenray, werd in augustus 1933 opgericht in samen werking met de LLTB-Castenray (de Boerenbond) onder de naam 'R.K. Boerinnenbond van de LLTB'. Gewoonten en gebruiken rond 1900 - deel 6 Mei De meimaand was toegewijd aan de verering van O.L.Vrouw. Op de vooravond van 1 mei versierde men in huis 't Mariabeeld met kaarsen en bloemen. Er werd de hele maand lang voor gezongen en gebeden. Thuis bidden van het 'rozenhoedje', elke avond met gebeden ter ere van Maria, de meikoningin. 'Te Lourdes op de bergenwerd ook veel gezongen in de meimaand. In de maanden mei en juni waren er nogal wat extra zondagen, zoals Sacramentsdag, twee Pinksterdagen, 's Heren Hemelvaart, feest van het H.Hart en op 29 juni Petrus en Paulus. In mei gingen veel mensen ter bedevaart, vanuit Oirlo naar Oostrum en vanuit Castenray naar Tienray. In deze plaatsen werd op zondag Lof gehouden met processie. De processie naar Tienray trok vanaf de kerk richting Klein Oirlo. In een lange stoet met een misdienaar met het kruis voorop werd er met tussenpozen gebeden. De route ging over zandwegen naar de Valkenberg langs Maes dwars door de Diepeling. Vervolgens trok men het spoor over en rw- ttcfiting fjeetnfcun6tg Cenootscfjai Castenray 999 "f.Üi

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 22