Bouw en Metselbedrijf Bongers Stevens Vurrige waek zondag is ien ozze Schanseschop ut boerebruudspaar vur de Vastelaovend 2008 bekend geworre. Nao de kwalificatiewedstrijden van ut jeugdboerebruudspaar wier de spanning merkbaar högger ien ozze Schanseschop. Wie o wie zeuj ut nejje bruudspaar van de groeëte zien? Hannes en Driek (gespeuld dur Sjekky en Daan) voerde de spanning nog is duchtig op. Zej moste ut veld schoeffele wor de boerekoeël gepot mos wörre, den op Vastelaovesdinsdag panklaor mos zien. Ut was onbegonne waerk. De plak verzoop ien den drek. Dur wier duchtig genaold ower allerlei Caselse angelegenheden. Toen Hannes zich efkes achter enne miet terugtrok vur enne sanitaire stop (dur stond genne Dixie op ut veld), ondekte hej dor tot zien groeëte schrik en jong stel dat, nor latter bleek, gymmestiekoefeninge én ut doen was. Toen ut jong stel achter de miet uutkwaam, bleek ut ut nejje boerebruudspaar te zien. Ut zien: Rob, de vierde strekel van Weijs Frans zien Ger en Door Achten Marisa, ien de vrijen tied gebouwd dur Jan de Mulder mit zien vrouw Marion Zej gon trowwe op Carnavalsdinsdag. Ambtenaar Erik van Mieëlders Piet ziene Jan en Jöppe Grad zien Dien (Erik Jakobs) is opgedrage ut huwelik te voltrekken, terwiel seremonie- maester Dirk van Niesse Pet ziene Hay (now nog prins Dirk I) de organisatie van ut fieëst vur zien raekening nimt. Ut belooft en groeët fieëst te werre, dor kan gen twiefel ower bestaon. Ut göt ewel alliën mar dur as dur nie al te veul bezwaor tigge is. Hedde bezwaore tigge dees trowwerij, laot ut dan tiedzat wieëte an Erik, zoeëdat hej ze nog zóveul meugelik vur de trowpartij kan afwieze. Ziede te laat dan wörre ze pas nao de trouwerij afgeweze. Joekskapel "Op Tied Muuj" wille wej nog gaer bedanke vur de muzikale ondersteuning op ut verlovingsbal. Ut was moj, bedankt jönges! Mit Rob en Marisa gon wej op Vastelaovesdinsdag en moj Boerebrulieft viere. Wej hope dat gillie daor allemol bej zut zien. Tot de Vastelaovend nieuwbouw en verbouwing Toon Bongers Lollebeekweg 21 5811 AJ Castenray Fer Stevens molenzijweg 4 5866 BS Swolgen 0478-692947 0)06-50971919 0478-571979 0)06-15483081 fax 0478-579123 Boerebrulieft 2008

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 21