Stichting Heemkundig Genootschap Castenray I De oude foto Maandag 19 november: Lezing LGOG Venray over de geschiedenis van het notariaat in de loop der eeuwen. Zaal Het Trefpunt Beukenrode Venray. Aanvang 19.30 uur. Maandag 26 november: Vergadering Historisch Platform Venray in De Kemphaan. Aanvang 20.00 u Dinsdag 4 december: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 12 december: Kerstavond KBO met powerpointpresentatie Castenrayse Vennen. Donderdag 20 december: Expositie bij heropening basisschool De Stek van 18.00-20.00 uur. Boerengezegden Um de neut nie! (Het gebeurt niet!) 9 Gezonder is 'n soeëber laeve en ge kunt d'n aerme nog wat gaeve! 9 Iemes nor de oeëge kiëke. (Trachten iemands wil te raden, om dat dan ook te doen.) 9 't Grötste neejs duurt mar driej daag! 9 "Noeëd brikt wet", zaej Kuuëb en hij deuj 't zien bij 't pliesiebero. Leden van de KJV 'St. Matthiasin 1937 met pastoor Richard Verheggen. Onderste rij v.Ln.r. Marie van de Water; Iedje Roelofs; pastoor Verheggen Griet Vissers; An Vissers. Bovenste rij v.Ln.r. Nelleke Verstegen; Mina van de Water; Sophie Heidens; Marie Classens; Nel Philipsen (Petran- dochter); Dien Dinghs; To Roelofs. Bij de foto in de vorige Schans kregen we nog wat informatie van Toon Kuijpers. Hij had de foto gekregen van Thei Hesen, gehuwd met To Keijsers uit Castenray. Wies Jacobs was in Castenray bekend als 'Tennever Wies9 en het boerderijtje heette 'D'n Tennef. In America en Horst wonen nog veel Jacobsen die van de familie Jacobs in Castenray stammen. Beëindiging lidmaatschap en nieuw bestuurslid Tijdens de bestuursvergadering van dinsdag 6 november hebben we helaas afscheid moeten nemen van Koos Kleeven. Koos woont voortaan in Venray en ze had reeds eerder aangegeven na de Indiëherdenking te zullen stoppen als lid van de Stichting Heemkundig Genootschap Castenray. Ze wilde zich wat meer gaan toeleggen op de koorzang. We betreuren haar vertrek ten zeerste, want Koos was een zeer trouw lid met veel betrokkenheid bij het Castenrayse verleden. Bij alle evenementen stond ze altijd klaar om bij te springen. Koos was lid vanaf de oprichting in maart 2001. Koos, zeer bedankt voor jouw bijdrage in de afgelopen jaren. ticfttmg fje«mfum8tg Cenootscfjai Castenray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 14