w^ f 5a? r Zondag is ut zowiet Tot zondag! gevonden. Iets wor ge lang op mot waachte is duk de moeite wert. En dat zal zeker ok ut geval zien bej ut langverwaachte uutkomme van ut Boerebruudspaar op ut Verlovingsbal kommende zondag. Wilde wieëte hoe ut zit mit ut mysterie van ut opglaöje van de waerstieën en van de verliefde stellekus op de bank bej de Naobere en of de vurzitter ziën liefdesspel op de bank is gaon uutprobiere? Lot ow ut laeste nejs nie vur de neus wegpakke en kom nor de Schanseschop. Dur bej zien is mitmake! En gelueëf mar dat dur wat te belaeve velt. Ut Verlovingsbal is now zondag 18 november ien De Schanseschop en begint um ellef over drie. Speciaal de kiender werre verwaacht umdat zej mit meuge doen an ut Kansspel vur uut Jeugdboerebruudspaar. Wie zal dur verder gaon nor de volgende ronde? Ok as ge ow dor nie vur opgegaeve het, ziede aeve goed van harte welkom. Wie wet is dur örges nog wel en pletske vrij en kunde toch nog mit doen as ge wilt. Ien ieder geval kunde de andere kiender mit komme anmoedige. Zörg wel dat ge op tied ziet want ut Kansspel begint um 15.30 uur. Vur de klenste kiender is dur en springkusse. Vaders en moeders, opa's en oma's en vural ok alle buurte zien van harte uutgenuuëdigd vur ut Verlovingsbal. De Naobere buurt zal dizze kier te kar trekke en ut zeuj moj zien as de andere buurte dur ok zien. Laote wej dur same en moj fïeëst van make! De promosiekemmissie Bij de bushalte een klein bruin portemonneetje met daarin een huissleutel. De sleutel kan bij ons (Matthiasstraat 1, tel. 571060) afgehaald worden. LU VUR-UUT /Sv 7^* *6»* ,A 5)e Stuwt fct J ft T V J. f- H X I 1 N

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 11