Gehandicaptenvignet voor gemeenschapshuis De Wis Als eerste dorpshuis in de gemeente Venray is ons gemeenschapshuis De Wis in aanmerking gekomen voor het gehandicaptenvignet. Dat is een kenmerk voor bereikbaarheid, toegankelijkheid en bruikbaarheid door minder valide mensen. Ons gebouw voldoet geheel aan de eisen die het Gehandicapten Platform Venray stelt aan de toekenning van het vignet. Op vrijdag 19 oktober werd het gehandicaptenvignet met enig feestelijk vertoon aan het bestuur van de Stichting Gemeenschapshuis Castenray overhandigd. Na de koffie met vlaai kon een trotse voorzitter Bert Arts van de Stichting Gemeenschapshuis de vele aanwezigen welkom heten. Een bijzonder woord van welkom was er voor het bestuur van het Gehandicaptenplatform en voor Hassan Najja, wethouder van bestuurlijke vernieuwing en leefbaarheid in de gemeente Venray. De laatste had enkele maanden eerder in Maastricht bij de uitreiking van de trofee Kern met Pit al aangegeven dat hij zeker het Castenrayse gemeenschapshuis eens zou komen bezichtigen. De voorzitter was blij dat daar nu de gelegenheid voor was. Na een videopresentatie, die een duidelijk beeld gaf van het werk van de ruim 150 vrijwilligers bij de renovatie van het gemeenschapshuis, was het woord aan Mieke Beerkens, voorzitster van het Gehandicapten Platform Venray. Zij gaf aan dat reeds in 1998 alle gemeenschapshuizen in de gemeente Venray door het Platform getoetst waren op bereikbaarheid, toegankelijkheid en bruikbaarheid. Gebleken was dat er heel veel viel te veranderen en de verschillende besturen hadden dan ook tal van adviezen gekregen, waarmee men aan de slag kon. In 2006 was nogmaals een bezoek gebracht aan de gemeenschapshuizen en ondanks het feit dat er her en der verbeteringen hadden plaatsgevonden, was de situatie nog nergens optimaal. Castenray heeft zich de adviezen van het Platform goed in de oren geknoopt. Omdat ons gemeenschapshuis wekelijks meerdere keren door groepen ouderen gebruikt wordt, heeft men tijdens de renovatie in 2006 terdege rekening gehouden met de noodzakelijke voorzieningen. De aanleg van twee parkeerplaatsen voor invaliden brachten wel onverwachte kosten van 20.000,- met zich mee. Een post die niet begroot was, maar die door extra vrijwilligerswerk toch opgebracht kon worden. Wethouder Najja ondertekent het certificaat. Annie Hendrikx heeft zojuist het vignet op de deur geplakt. Een glunderende Mieke Beerkens-Heldens, zelf geboortig uit Castenray, feliciteerde ons dorp dan ook van harte met dit geweldige resultaat. Vervolgens was het de beurt aan wethouder Najja. Hij gaf aan na het zien van de videobeelden erg onder de indruk te zijn van hetgeen in Castenray gepresteerd is. Ondanks het feit dat het de eerste keer is dat hij het gemeenschapsgebouw bezocht, gaf het hem al direct een heel warm gevoel. "En niet alleen het gemeenschapshuis, maar ook de dorpsgemeenschap geeft mij een echt thuisgevoel. Vele malen ben ik door Castenray gefietst en in mijn vorige baan heb ik een aantal Castenrayers persoonlijk leren kennen. Ik heb daar altijd leuke gesprekken mee kunnen voeren en heb steeds meer waardering gekregen voor de mensen in Castenray", aldus de wethouder. Ook hij

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 8