Stichting Heemkundig Genootschap Casten ray Woensdag 24 oktober: LGOG-Venray - Avondrondleiding Grote Kerk Venray. Aanvang: 19.30 u. Zaterdag 27 oktober: Uitreiking Silveren Swaentje aan Jan Strijbos. Hotel De Zwaan Venray. Aanvang 20.00 uur. Vrijdag 2 november: Lancering website www.roovnet.nl in het Kunstencentrum Jerusalem Venray. Programma van 15.00- 19.00 uur. Dinsdag 6 november: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Maandag 12 november: Gesprek met Ger Camp, directeur Numac. Aanvang 12.00 uur te Venray. Maandag 26 november: Vergadering Historisch Platform Venray in De Kemphaan. Aanvang 20.00 u Woensdag 12 december: Kerstavond KBO met powerpointpresentatie Castenrayse Vennen. Donderdag 20 december: Expositie bij heropening basisschool De Stek van 18.00-20.00 uur. Boerengezegden 0 "Da's andere rog!", zaej de mulder en toen beet hij öp enne moêzekeutel. 0 Mitliej is gén zalf! 0 "Ge mot 't wieëte te viende", zaej d'n boer en toew snuufde hij zien neus ien de himdslup. 0 'n Gat is niks mit wat 'r umhin. 0 Dor hédde moj de musse uutgehald! (Daar heb je een stomme streek uitgehaald.) Vandaag een mooie foto van de boerderij van de familie Gellings aan de Castenrayse Straatde huidige Lollebeek- weg. Reactie op Indiëherdenking De oude foto 20 Beste Jan, Ik heb er behoefte aan jou als voorzitter van Stichting Heemkun dig Genootschap Castenray en alle medewerkers te bedanken, die ons op zaterdag 6 oktober 2007 een werkelijk onvergetelijke dag hebben bezorgd. Dat geldt allereerst mijn lotgeno ten van destijds, Sjeng Cox, Jan Janssen, Ger Martens, Gerrit Philipsen, Jan Philipsen en Mart Strijbos, die ik in de Wis en daarbuiten heb getroffen, maar ook degenen, die er waren mede namens onze overleden wapenbroeders. Ik denk dan allereerst aan Jan Vollenberg, die met mij mijn diensttijd op Curagao heeft gedeeld en met wie ik sindsdien een hechte band had. Wat zou Jan genoten hebben als hij er bij had kunnen zijn. Ik denk ook aan Gerrit Arts en zijn talrijke familieleden met name ook mijn oud-klasgenote Mien Arts. Heel in het bijzonder wil ik ook de schrijvers van de artikelen in het gedenkboek bedanken, die ons een helder beeld schetsten van hun lotgevallen en daarbij open en eerlijk vertelden over wat zij hebben meegemaakt en daarbij ruim baan lieten aan hun emoties. Voor mij was het of daarmee deze episode uit mijn leven kon worden afgesloten. Daarbij ben ik me wel bewust van de verschillen in belevenissen en beleven tussen ons twaalven, die niet alleen op zaterdag zes oktober 2007 zijn gebleken, maar nog duidelijker spreken in de bijdragen in het gedenkboek. Bedankt allemaal die daar een steentje aan hebben bijgedragen. Jan, ik dank jou en Toon Kuijpers en al jullie helpers, die ons een onvergetelijke dag en een prachtig gedenkboek hebben bezorgd. Helvoirt, 16 oktober 2007-10-16 Toon Vollebergh. ticfjting fjeemfcunfit'g 6enootscf)öj Costcnrgy zi&m. - .'rté&ê I*t[ AV«»

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 20