De eerste helft was met name voor de gasten uit Bergen. Zij zorgden middels hoog tempo voetbal dat de tricolores nauwelijks aan voetballen toe kwamen. Mede door goed keepers- en verdedigingswerk van Freek Steeghs en Bas Geerets zorgden de tricolores dat er met de rust nog steeds de brilstand op het scorebord stond. Tijdens de rust kwam Marcel Lenssen met een donderspeech waardoor iedereen weer op scherp werd gezet. Maar de mannen van SVOC'Ol waren niet scherp genoeg, want in het begin van de 2de helft was het Montagnards die op voorsprong kwam doordat de middenvelder teveel ruimte kreeg om de spits in stelling te brengen. Deze haalde verwoestend uit en zorgde dat bal in de kruising belandde (0-1). In de 50ste minuut was het Bart Jenneskens die de achterlijn haalde en een goede voorzet gaf op Maikel Wismans. De laatste schoot helaas voorlangs. Vervolgens ging het spel heen en weer en waren er met name voor Montagnards kleine kansen. Maar in de 90ste minuut was het na hard werken toch raak voor de tricolores. Het was Sander Dinghs die zijn specialisme toonde in de vorm van een vrijetrap van 20 meter(l-l). Vervolgens gebeurde er weinig meer en gingen beide partijen met een punt het veld af. Volgende week wacht de tricolores de derbie tegen United. Beide teams zullen gebrand zijn om te winnen en de 3 punten thuis te houden of mee naar huis te nemen. SVOC'Ol 2 - RKDSO 2 7-0 Na één mager puntje uit drie wedstrijden boekte SVOC 2 eindelijk weer eens een overwinning. Met royale cijfers werden de reserves uit Lomm opzij geschoven. SVOC begon als een speer. Nog geen minuut na het eerste fluitsignaal speelde Peter zich op rechts vrij en bereikte Luc die onverbiddelijk binnenschoot. Vijf minuten daarna speelde Peter zich opnieuw vrij en verschalkte de doelman 'op z'n Peters' met een boogballetje in de verre kruising. Niet lang daarna werd Don vrijgespeeld. Hij mocht in z'n eentje de doelman opzoeken maar ditmaal kwam de keeper als winnaar uit het duel. Zelfs linksback Niek Strijbos mocht het na een rush van dichtbij proberen maar ook de verdediger verzuimde te scoren. Niettemin leek het er na een kwartier al op dat de reserves van SVOC een gemakkelijke middag tegemoet zouden gaan. Niet alleen vanwege de voorsprong maar ook omdat de tegenstander weinig had in te brengen. SVOC bleef gegroepeerd spelen en het doelpuntenfestijn ging door. Met name Luc was op dreef en scoorde knap de nummer drie en vier. Peter wist voor de rust nog de 5 - 0 op het scorebord te zetten. SVOC begon erg matig aan de tweede helft. Van de spirit uit de eerste helft was weinig meer te bespeuren. Keeper Vincent wam echter geen moment in gevaar want de tegenstander was niet in staat om een goede aanval op te zetten. Toe het op een gegeven moment weer wat begon te lopen was het ook meteen raak. Een voorzet van Francisco (hij verving de geblesseerde Antonio) werd met het hoofd afgerond door Niek Wilms. En hoewel er nog wat kansjes werden gecreëerd zakte het niveau van de wedstrijd tot een bedenkelijk peil. De fut was eruit en met 6-0 hoefde het natuurlijk allemaal niet meer zozeer. Tien seconden voor het eindsignaal baande Stef Hellegers zich een weg door de defensie. Zijn voorzet eindigde bij Don en nu was het wel raak: 7-0. America 4 - Svoc '01 5 1-2 (0-0) De eerste winst is binnen! Met opgeheven hoofd konden onze helden van het vijfde elftal van het veld lopen, de eerste drie punten zijn een feit. De eerste helft ging gelijk op en na ongeveer 10 minuten konden we ons eerste zuchtje echter al uitblazen. De eerste kans van onze gastheren kwam gelukkig op de lat en de brilstand bleef nog op het scorebord staan. Met kansjes over een weer ging de eerste helft gelijk op en viel er eigenlijk weinig te beleven. America had hier nog de grootste kansen, de snelle kop bal op de lat en een schot voorlangs. Svoc had met enkele schoten en een vrije trap, die door de keeper netjes uit de onderhoek werd gehouden, de iets minder betere kansen. De tweede helft bleek dat de thee ons beter had gedaan dan de heren van America. Eerst kwamen we nog op achterstand uit een corner. Dit deerde ons echter weinig, want al snel was de stand weer gelijk doormiddel van een snelle tegen aanval. Ramon van R. speelde de bal beheerst op Teun N. Teun N. twijfelde niet en schoof op zijn beurt de bal beheerst onder de doelman door. Eindelijk weer een gaol! Dit doelpunt deed ons goed want we gingen op zoek naar de winnende treffer. Er kwamen meer kansen en schoten op het doel van America. Ongeveer 10 minuten voor het einde kwam het doelpunt dan eindelijk. Uit een aanval over vele schijven belande de bal bij Rik C. die de bal met een bekeken schot in de rechter bovenhoek, achter de doelman wist te krijgen. Zo voelde een voorsprong dus! Hierna moesten we nog enkele keren diep gaan om de winst niet alsnog weg te geven, maar door goed verdedigend werk hebben we de eerste drie punten weten te behouden. Volgende week een verdiende rustdag waarna laagvlieger Leunen hopelijk ook zal bezwijken onder de sfeervolle druk van het vijfde! Wordt vervolgd

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 18