1946 -1950 PROGRAMMA Veel te lang zijn we onwetend geweest wie de Indiëgangers uit Castenray en Klein Oirlo eigenlijk zijn. Veel te lang zijn we onwetend geweest van wat zich in Nederlands-Indië heeft afgespeeld. Veel te lang zijn we onwetend geweest van de wederwaardigheden van onze jongens in dat verre land. Met de uitgave van een boek willen we deze kennis overdragen aan onze inwoners en aan andere geïnteresseerden. Het boek in A4-formaat telt 166 pagina's en is rijkelijk geïllustreerd met ruim 200 foto's en documenten. Het leeuwendeel van de inhoud is door de Indiëgangers zelf geleverd, doordat ze hun verhaal lieten optekenen. Hierdoor ontstaat een beeld van wat ze zoal beleefd hebben en hoe ze zich in dat tropische land voelden. De auteurs van het boek, dat slechts 10,- kost, zijn Toon Kuijpers en Jan Strijbos. Behalve met het boek willen we onze Indiëgangers ook eren met een blijvend gedenkteken. Daarom zal op het dorpsplein een kunstwerk van Marianne Hoedemaekers onthuld worden met daarop de namen van onze twaalf Indiëgangers. Een erewacht wordt gevormd door vier manschappen van het Regiment van Heutsz van de Oranjekazerne uit Schaarsbergen. Dit regiment stelt zich onder meer ten doel de tradities van het Indiëleger voort te zetten. De Indiëherdenking begint op zaterdag 6 oktober om 14.00 uur met een middagprogramma dat alleen bestemd is voor de Indiëgangers, hun familie en genodigden. We verwachten dan ruim 140 personen. Om 18.00 uur is er een herdenkingsdienst in de kerk, waarvoor we alle inwoners van harte uitnodigen. Laten we ons met z'n allen solidair tonen en door onze aanwezigheid getuigen van onze betrokkenheid bij het lot van de Indiëgangers en hun familie. Na afloop van de herdenkingsdienst vindt op het dorpsplein de onthulling en inzegening van het Indiëmonument plaats. Aansluitend is er voor iedereen gelegenheid in De Wis de expositie te bezichtigen en bij een kop koffie of iets anders nog even na te praten. Zij deden hun plicht voor orde en vrede In Nederlands Oost-Indië: Sjeng Cox Antoon Dinghs Jan Janssen Jan Peeters Gerrit Philipsen Jan Philipsen Mart Strijbos In Nederlands West-Indië: Antoon Vollebergh Jan Vollenberg 14 Herdenkingsbijeenkomst op zaterdag 6 oktober 2007 in gemeenschapshuis De Wis van 14.00 - 17.45 uur. (alleen voor Indiëgangers, familie en genodigden). 14.00 uur: Ontvangst met koffie en vlaai 14.30 uur: Opening door Jan Strijbos, voorzitter van de Stichting Heemkundig Genootschap Castenray 14.40 uur: Muzikaal intermezzo 14.50 uur: Lezing door Sjeng Ewalds 15.30 uur: Muzikaal intermezzo 15.40 uur: Film met historische beelden over de Indiëstrijd Gerrit Arts Ger Martens Jan van Rhee 13

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 13