Notulen openbare Dorps raadvergadering van 5 september 2007 1. Opening De voorzitter opent de vergadering en heet de KBO delegatie welkom. 2. Inspraak publieke tribune op voorliggende agenda 3. Notulen openbare dorpsraadvergadering d.d. 6 juni 2007 4. Mededelingen DRO We kunnen een vereniging aanmelden voor de Vrijwilligersprijs Venray 2007 ter waarde van 500,00. We zullen een vereniging voordragen. De gemeente Venray gaat een verzekering afsluiten voor de vrijwilligers. Het vermoeden bestaat dat dit vooralsnog alleen betrekking heeft op het groenonderhoud. 5. Ingekomen stukken en mededelingen: a) Verzekering Wis; de gebruikers van de Wis zijn zelf verantwoordelijk voor een goede verzekering. b) Eigendommen Dorpsraad: De zoekgeraakte eigendommen zijn terecht. c) Vervuiling Tunnelweg: we benaderen de gemeente met het verzoek om de tunnel te ontdoen van glasscherven en paardenuitwerpselen. d) Wegonderhoud: de drempel bij basisschool de Stek is gelegd. Verder zijn de werkzaamheden in volle gang. Er wordt opgemerkt dat de wegkanten bij de Wusterweg opgehoogd moeten worden. Nu ontstaan er regelmatig bijna ongelukken met fietsers die van de weg moeten vanwege overig verkeer. e) Kermis; de ballonnenwedstrijd was wederom een groot succes. Er hebben meer dan 100 kinderen deelgenomen. We hebben inmiddels een tiental naamkaartjes retour. f) Bejaardenwoning: er hebben zich officieel geen Castenrayse gegadigden gemeld voor de vrijgekomen woning. De Dorpsraad heeft zich sterk gemaakt om lokale inwoners voorrang te geven bij het vrijkomen van huurwoningen. 6. Groenonderhoud In goed onderling overleg met de KBO is afgesproken dat vanaf heden het groenonderhoud onder de verantwoordelijkheid van de KBO valt. De dorpsraad kan niet anders, dan de KBO te complimenteren hoe het groen er bij ligt in het dorp. 7. Kreuzelweg De gemeente Horst heeft een voorlichtingsavond gehouden over de voorgenomen afsluiting van de Kreuzelweg. De aanwonenden hebben vooraf overleg met elkaar gehad. Dit heeft ertoe bijgedragen dat de voorlichtingsavond constructief en kort heeft kunnen duren. De Kreuzelweg zal niet afgesloten worden. Bedrijven die de Kreuzelweg ten onrechte als sluiproute gebruiken zullen aangeschreven worden met het verzoek om de normale doorgaande wegen te gebruiken (Horsterweg en Castenrayse weg). 8. Herdenking Indiëgangers Een delegatie van de dorpsraad gaat naar de onthulling van het herdenkingsmonument. 9. Kunstwerk Mieke van Uden is aan het brainstormen over hoe het kunstwerk er uit moet komen te zien. Ze heeft enkele foto's ontvangen met voorbeelden hoe een schans gemaakt word. De dorpsraad gaat actief op zoek naar geldschieters.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 6