Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Dinsdag 2 oktober: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 6 oktober: Herdenking strijd in Nederlands-Indië vanaf 14.00 uur in De Wis. Zaterdag 13 oktober: Algemene ledenvergadering LGOG te Venray. Locatie en tijdstip worden nog bekend gemaakt. Het thema van de middag is de psychiatrie in Nederland en de rol van Venray daarin. Boerengezegden 9 An de lat zette. (Op laten schrijven; niet betalen.) 9 Ennen druuëge laever hebbe. (Dorst hebben.) 9 Hoe laat is 't? Kwart ower 't hennegat, tied um d'n haan te melke! Hij hit enne laajstok durgeslikt! (hij loopt kaarsrecht.) 9 As stroönt mist wert, wil hij gevare were. (Als niet komt tot iet, kent iet zichzelf niet.) De oude foto In verband met de Indiëherdenking op zaterdag 6 oktober a.s. vandaag twee foto's uit 1948 in Nederlands-Indië. Links zien we Antoon Dinghs met een open gehakte kokosnoot op Biak. Biak is een Indonesisch eilandgelegen in de Geelvinkbaai, dat behoort tot de provincie Papua. In de periode 1948-1962 maakte het eiland deel uit van Nederlands Nieuw-Guinea. Op de andere foto zien we vooraan rechts Indiëganger Gerrit Philipsen uit Klein Oirlo. Gerrit woont momenteel in Venray en hij is 81 jaar. We zijn altijd blij wanneer er mensen reageren op onze artikelen of foto's en ons van correcte of aanvullende informatie voorzien. Naar aanleiding van de foto van Sir Kemmelings, die we in de Schans van 12 september publiceerden, kregen we van Mia Volleberg-Kemmelings de volgende informatie. Haar opa kwam wellicht uit Oirlo en hij trouwde met Wilhelmina Friesen. Zij was een van de zes gezusters Friesen die we kennen van de mooie foto in de Rabo-verjaardagskalender. Daar staan de gezusters Friesen afgebeeld met allemaal een toer op hun hoofd. Na hun trouwen trokken opa en oma Kemmelings-Friesen naar Geijsteren, waar ze zich vestigden. Daar werden hun vijf kinderen geboren. In 1897 werd Theodoras (Thei), de vader van Mia Volleberg-Kemmelings, geboren. In 1898 werd een tweeling geboren, de zusjes Trauj en Dina. De laatste overleed kort na de geboorte. 23 ttcfjting fjeemfcunSi'g 6enootscfiaj Castenray M -

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 23