KERKBERICHTEN Redactieadres: Castelostraat 20a Abonnementen: Campagnestraat 8 ©571739 571890 Inleveren kopij vóór maandag 20.00 uur e-mail: deschanscastenrav@home.nl nr.36 26 september 2007 Zaterdag 29 sent. - 18.00 uur: Let op, gewijzigde aanvangstijd Overleden familie Kuijpers en overleden familie Hagens Ter gelegenheid van een 40-jarig huwelijk Willem Baltussen en Johanna Baltussen-Jakobs (Ook volgende week zal de H. Mis(herdenking Indiëgangers) om 18.00 uur zijn.) Misdienaars: Maud, Jessey, Jaimy, Jimi Pastoor te Boekhorst is bereikbaar onder tel. 531270. Romereis Op verzoek van het organiserende comité treft u hierna een kort verslag aan van de Romereis, die voor de belangstellende leden van de kerkbesturen in het dekenaat Venray werd georganiseerd. In de vroege ochtend(04.45 uur) van maandag 17 september stapte het merendeel van het gezelschap bij 'De Wetteling' in Venray op om vervolgens de rest van het gezelschap in Blitterswijck op te pikken. Vanaf daar vertrok de bus met 53 personen richting luchthaven Düsseldorf, waar even voor 08.00 uur de vlucht naar Rome werd aangevangen om vervolgens na een voorspoedige vlucht rond 10.00 uur te landen op luchthaven 'Leonardo da Vinei' te Fiumicino(Rome). Daar aangekomen werden we, na de bagage in ontvangst te hebben genomen(wat nogal wat tijd in beslag nam), naar de voor ons klaarstaande luxe touringcar geloodst, waar we kennis maakten met chauffeur Frans(een Brabander), die ons voor de rest van week op een voortreffelijke wijze en met voorziening van heel veel informatie niet alleen van en naar ons hotel bracht, maar ook al rijdend door en buiten Rome vele bijzondere plaatsen en gebouwen liet zien. Onze eerste activiteit was een bezoek aan 'Castel Gandolfo', het buitenverblijf van de paus, dat, hoog op een berg aan het meer van Albano gelegen, al van ver was te zien. Na de lunch werden we al toerend door de mooie omgeving naar ons hotel('Belvedere' mooi uitzicht) in Mentana gebracht, zo'n 23 km. buiten Rome. In de dagen daarna werden naast de vier basilieken('Paulus buiten de Muren', 'Santa Maria Maggiore', 'Jan van Lateranen' en uiteraard de 'St. Pieter', de een nog mooier en indrukwekkender dan de ander), onder leiding van onze uitstekende gids Monique(een Groningse) o.a. ook nog bezocht het Pantheon, de 'St. Ignatiuskerk', De Spaanse Trappen, de Trevi Fontein, het Colosseum, het Forum Romanum, Piazza Venetië, Piazza Navona en een klein gedeelte van het Vaticaanse museum met als hoogtepunt de 'Sixtijnse kapel', de kapel waar de kardinalen bij elkaar

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 1