Hallo Schanslezers, Zoals jullie weten zit Roger Weijs 4 maanden in Afghanistan. Gelukkig kan het aftellen beginnen en komt hij begin november naar huis. Wekelijks worden we door hem op de hoogte gehouden van het gebeuren in Afghanistan, laat stuurde hij volgende berichtje: Deze pen of dat stukje papier wat wij achteloos uit een lade halen is hier een kleinood dat heel waardevol is. Maar zoals met alle waardevolle dingen hebben ze er maar heel weinig van. Bijna tegen het hekwerk van het veld (alleen gescheiden door een mijnenveld uit voorgaande oorlogen) ligt een gebouw wat nog onderdak biedt aan verschillende gezinnen. In dit gebouw, wat overigens een stuk van het dak mist, bevindt zich ook nog een schooltje. Deze primitief ingerichte school kan best nog wat schrijfbenodigdheden gebruiken. Wat zouden deze mensen graag zien? Heb je iets over aan pennen, potloden, papier of een gummetje. Al dat soort artikelen die voor ons heel gewoon zijn maar hier een geschenk zijn, zijn op deze school van harte welkom. Willen wij als een rijk "gehucht" deze mensen helpen dan kan dat met deze simpele artikelen. Je mag natuurlijk ook je familie vrienden en bekenden vragen ofze iets over hebben of willen geven. Dus heb je iets? Het enige wat je dan nog moet doen is zorgen dat het bij mijn lieve vriendin terecht komt dan zorgt zij dat het hier komt. De mensen hier zullen je heel dankbaar zijn. Dus ik al mijn connecties aangeboord, de hele familie aan het werk gezet (volgens mij is de hele "Action" leeggekocht, werkgevers moesten nieuwe pennen inslaan) en vorige week heb ik maar liefst minimaal 10 pakketjes op kunnen sturen. We hadden bijna speciaal vervoer moeten aanvragen. Maar alles was netjes aangeleverd in pakketjes a 2 kg. Iedereen daarvoor bedankt. Dit is toch het minste wat wij (het thuisfront) kunnen doen om ook een bijdrage te leveren aan de wederopbouw. We zijn trots op onze mannen en vrouwen. Deze week stuurde hij onderstaand bericht: Het schoolproject loopt ook nog steeds. Ik heb al verschillende kilo 's aan pennen en papier binnen gekregen. Dit wordt allemaal doorgespeeld naar onze aal (aalmoezenier). Onze aal zorgt dan dat uiteindelijk al het verkregen materiaal de juiste bestemming bereikt. Onze hoffotograaf is al op locatie geweest en wat op de gevoelige plaat gezet. Het is iets te veel om dit allemaal bij te voegen maar de speelplaats zet ik er even bij. Ik weet zeker dat deze kids met veel plezier gebruik zullen maken van alles wat opgestuurd werd, en nog wordt. Toch. Dus als iemand nog iets heeft voor opsturen, dan is dit te allen tijde welkom. Het liefst aangeleverd in een pakketje (max 2 kg). Aanleveren voor 15 Oktober. Je kunt dit afgeven bijJan en Riek Weijs, Lollebeekweg 29, of Petra Rutten Hogeweg 8 Oirlo 12 4»

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 12