Katholieke Bond van Ouderen - Casten rav WÊÊÊÊUm Vorige week zaterdag sloot onze KBO de feestelijkheden rond de gouden jubileumviering op grootse wijze af. In een door onze koren op prima wijze opgeluisterde H. Mis werd Gods zegen gevraagd voor onze levende en overleden leden en over het werk van onze vereniging. Tijdens deze H. Mis werd door pastoor te Boekhorst het nieuwe vaandel ingezegend en sprak voorzitster Truus Tacken nogmaals een welgemeend dankwoord uit voor de ontwerpster en maaksters van het vaandel. Behalve Nellie Janssen en Mia Tersteegen voor de vervaardiging van het vaandel, werden ook Geert en Toon Kuijpers bedankt voor het maken van de voet, de vaandelstok en het koperwerk op de stok. Na de H. Mis toog het gezelschap van ruim honderd leden met vaan deldrager Lei Philipsen voorop naar gemeen schapshuis De Wis. Buiten hadden Nel en Wim Jeuken weer ge zorgd voor een mooie bloemversiering en de Dorpsraad had met enkele vlaggen een extra feestelijk tintje aan het geheel gegeven, waar voor onze speciale dank. Lei Philipsen, gevolgd door alle kerkgangers, draagt het nieuwe vaandel de kerk uit. Ook binnen zag het er feestelijk uit met prachtige bloemstukken op de bühne en fraaie stukjes op de tafels. Onder leiding van Jac en Truus Hesen was gezorgd dat de koffie en vlaai bij binnenkomst al klaar stonden en kon voorzitster Truus Tacken haar openingswoordje doen. Vervolgens zorgde ceremoniemeester Jan Strijbos voor de aankondiging van de optredende artiesten. Het duo Um en Um mocht de spits afbijten en op de van hen bekende wijze wisten ze de zaal tot de laatste seconde te boeien. Een toegift was de beloning voor een aandachtig en enthousiast reagerend publiek. Na een korte pauze was het de beurt aan de 81-jarige Wiel Vullings die met twee prachtige liederen de zaal in vervoering bracht. Het eerste lied had de jubilerende KBO als thema en het tweede lied was een schitterende ode aan de Castenrayse Weersteen. Met recht werd Wiel begiftigd met het predikaat 'dorpsdichter', want zijn ijzersterke teksten sloegen zeer goed aan. Tranen van het lachen rolden er bij de creatie van Pierre van Helden uit Melderslo als onnozele kampeerder. Daarna was iedereen goed hongerig en werd door de aanwezige KBO'ers dankbaar gebruik gemaakt van het overheerlijke buffet. Tussen de verschillende gangen door was er nog een kostelijk optreden van Wiel Vullings 'mit zien kiendje'. Rond 21.30 uur kon Truus Tacken met een dankwoordje het jubileumfeest officieel afsluiten, waarna een door de gehele zaal met de aanwezige koorleden meegezongen Casels Lied een waardig slotstuk vormde van het 50-jarig bestaansfeest. mm it'üsssisi WÊÊÊmm wmm -I KM MH

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 20