De Stichting Heemkundig Genootschap feliciteert de KBO - Castenray met het gouden jubileum en wenst de vereniging alle succes voor de toekomst! In die tijd was het Patronaat nog een weinig geschikte gemeenschapsvoorziening. Een koffiezetapparaat was niet beschikbaar en mevrouw Steeghs bracht de koffie telkens in een thermoskan van huis mee. Ook voor het serviesgoed en de bediening moesten de ouderen zelf zorgen. Mevrouw Classens-Verstegen, mevrouw Roelofs en mevrouw Dinghs-Arts werden aangesteld als serveersters, maar ondanks al die goede zorgen werd het onderkomen weinig bevredigend gevonden. Al spoedig werd er door de groep uitgeweken naar café van Rhee, waar men een gezelligere en huiselijkere ambiance aantrof. Ook hoefden de koffie en het serviesgoed niet meer telkens van thuis meegebracht te worden en een niet onbelangrijke bijkomstigheid was dat in het café citroentjes, advocaatjes, jenevertjes en cognacjes verschonken werden. Dit in tegenstelling tot het Patronaat, waar alleen zwakalcoholische drankjes verschonken mochten worden. In de beginjaren wilde het nog niet zo vlotten met de vereniging, maar geleidelijk groeide de belangstelling voor de kaart- en praatmiddagen. Ook het jaarlijkse uitstapje mocht zich verheugen in een alsmaar grotere deelname. Met de uitbreiding van het aantal leden groeide ook het aantal activiteiten en de vereniging mocht zich meer en meer verheugen in de belangstelling van de ouderen in Castenray. Behalve de kaartmiddagen kwamen er ook middagen voor liefhebbers van volksdansen en biljarten en één keer per maand was er een 50+ bal. Er werden kookcursussen voor mannen georganiseerd en in samenwerking met de Oirlose bejaarden werden spellenmiddagen gehouden. Ook werden diverse bijeenkomsten in Venray bezocht, zoals carnavals-, picknick- en toneelmiddagen. Uitwisselingen met ouderendansgroepen uit andere plaatsen stonden eveneens regelmatig op het activiteiten programma. Niet onbelangrijk was dat de ouderenvereniging zorgdroeg voor het onderhoud van het kerkhof en de beplanting rondom de parochiekerk. Dat gebeurt heden ten dage nog steeds en ook het openbaar groen binnen de kom wordt door de ouderen netjes bijgehouden. De laatste tien jaren wordt er bij bepaalde activiteiten steeds meer samengewerkt met de KBO-afdelingen van Oirlo en Oostrum. Er worden met de drie dorpen uitstapjes ondernomen naar Smakt, Kevelaer en Wittem. Ook wordt er jaarlijks een meerdaagse reis georganiseerd en zijn er jeu-de-boules- en andere spel wedstrijden. Kookcursus voor mannen in 1981. Links Sjang Classens en naast hem Piet Keijsers. Anno 2007 bloeit de Castenrayse KBO-afdeling als nooit tevoren. Door 50-plussers als lid toe te laten, is er een duidelijke verjonging in de vereniging opgetreden. Met 137 leden op nog geen 800 inwoners is ruim een zesde deel van het inwoneraantal aangesloten bij de KBO-Castenray. Het zevenkoppige bestuur draagt zorg voor een zeer uitgebreid en aantrekkelijk jaarprogramma en daarin vinden de ouderen volop hun vertier. Alle reden dus om aan het gouden jubileum een feestelijk tintje te geven. Dit gebeurt op vrijdag 7 september met een receptie van 19.00-20.30 uur en op zaterdag 15 september met een H. Mis om 13.30 uur en aansluitend een feestmiddag voor de leden. '-W:

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 18