Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Dinsdag 4 september: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Maandag 17 september: Lezing LGOG Venray door Peter te Poel in zaal 't Trefpunt Beukenrode. Aanvang 19.30 uur. Thema: Prof. Timmers en zijn geesteskinderen: De Meester van Elsloo en Jan van Steffeswert. Zaterdag 6 oktober: Herdenking strijd in Nederlands-Indië vanaf 14.00 uur in De Wis. Zaterdag 13 oktober: Algemene ledenvergadering LGOG te Venray. Locatie en tijdstip worden nog bekend gemaakt. Het thema van de middag is de psychiatrie in Nederland en de rol van Venray daarin. Boerengezegden 9 Gij kriegt de loeëzie van 't vaerke. (Jij krijgt de pezerik.) 9 Hij haaj 'm goëd gelaaje. (Hij had flink gedronken.) 9 Mit 'n laeverwaorst kunde ennen hoond baeter faeste (lokken) as mit moj weurd. Dén schüper löt niks ligge as meulestieën en glaöjend iëzer! 9 As 't gaeld zich net zóveul zal mieërdere as d'n drek, werre wij stinkend riek. Hoenderpark en kuikenbroederij 'Zeldenrusf van Piet Duijkers aan de Horsterweg. Wie kent de namen van de kinderen op de foto? Bij de foto van de begrafenis van Wilhelmus Smits vroegen we naar zijn sterfdatum. Van Piet Direks en Paul Duijkers uit Horst ontvingen we enkele gegevens, waarvoor onze hartelijke dank. Wilhelmus Smits werd geboren op 18 april 1858 en hij overleed op 19 januari 1934 op 75-jarige leeftijd. Hij was een zoon van Gerardus Smits en Hendrica Rambag(h)s. 16 De oude foto ttcfjtmg fjeemftun5ig 6enootscfjaj Castenray Lii;

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 16