28 april Zaterdag. Het heeft zowat de hele dag geregend. Het was koud en onze kachel ook. Goede mensen brachten vlees en worst. Zr. Debora kan met een gerust hart de zomer in gaan, maar zij moet geweldig tobben om het eten klaar te krijgen. Het oude, geleende fornuis wil niet branden! Hans en Grietje Gommans brachten metworst en balkenbrij. Zr. Damase wordt overstelpt met werk, plenty werk. Alle omliggende dorpen roepen haar hulp in bij het naaien en knippen. Onze kippen komen van een vermeerderingsbedrijf en kunnen blijkbaar niet wennen in hun kleine communiteit. Dientje Peters bracht een grote zak aardappels. Zr. Jozefïta haar fiets is weer een beetje op gang. Hoe lang zal het duren? In onze tuin staat alles zeer goed. 29 april Stille Zondag. Zonder commentaar! Gisteren kwamen vijf Oirlose jongens uit Duitsland terug. Ook onze schoenlapper! Het regent voortdurend, natuurlijk ook door het dak tot in het bed van Zr. Odorika. Zr. Gertraud heeft gelukkig weer de kachel aangemaakt. 30 april Vanmorgen heeft het gesneeuwd. Het is Prinsessendag. Wij hebben vrij. Zojuist kregen wij vlees, spek, metworst en prei. Zr. Jozefita kwam met de blijde tijding thuis dat Hitier hersenbloeding had en hoogstens nog twee dagen kon leven. Von Rundstedt had capitulatie aangeboden. God zij dank! Moeder Maria brengt ons vrede in haar maand. Moeder van alle mensen, bid voor ons. Henri Kusters bracht meer dan vier pond vlees. Zr. Jozefita bracht boter mee. De krant bracht goed nieuws. Moeder Maria zet de kroon op het werk. Koningin van de vrede, bid voor ons. De oude foto Een mooie foto uit wellicht de dertiger jaren van Bertje van Rhee, caféhouder, bakkerkruide nier en fotograaf Een grote hobby van Bertje was de jacht. In het café hingen aan de wand zijn jachtgeweer, patronentas en enkele jachttrofeeën. Het café heette dan ook 't Jagershuis. Naast het café lag een atelier, waar Bertje onder meer vanaf glasplaatjes zijn foto 's afdrukte. Tegenwoordig is 't Jagershuis in gebruik als Chinees-Indisch restaurant. 11

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 11