Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Dinsdag 4 september: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 6 oktober: Herdenking strijd in Nederlands-Indië vanaf 14.00 uur in De Wis. Boerengezegden 9 Enne kermesvreejer en enne mop, die ette duk zoeë mar öp. 9 Hómmelbieësjes gaeve önwaer 9 Ge het mieër last van de nete as van de luüs! (Kleine schuldeisers manen meer dan grote.) Lomp gebore en niks bij gelieërd! 9 Dat liëgde! (Als antwoord kreeg men dan:) Stekt 'n vaer ien ów gat dan vliegde! De vakantie voor de redactie van de Schans is weer voorbij en ook wij hervatten onze berichtgeving. We kunnen melden dat het boek over de Indiëgangers uit Castenray en Klein Oirlo helemaal klaar is. Het boek met een oplage van 150 exemplaren, gekopieerd in full colour, wordt uitgegeven in A4 formaat, is rijkelijk geïllustreerd met meer dan 200 foto's en telt 166 pagina's. Meer dan de moeite waard dus. Verder hebben we op uitnodiging van onze oud-dorpsgenoot sergeant Xavier Weijs een bezoek gebracht aan de Oranjekazerne in Schaarsbergen. Daar hebben we onder meer het museum bezocht en gesproken met de museumconservator en de commandant van de vaandelwacht. Inmiddels is er een schriftelijk verzoek gericht aan luitenant-kolonel Swillens, commandant van het Regiment van Heutsz, voor een erewacht bij de onthulling van het Indiëmonument op zaterdag 6 oktober a.s. Na de lunch bezochten we samen met Xavier ook nog het Indiëmuseum in Bronbeek. Al met al een leerzame en aangename dag. Enkele dagen later ontvingen we van Xavier nog een prachtig boek over Vijftig jaar Regiment van Heutsz, dat de tradities van het Koninklijk Nederlands-Indisch Leger (KNIL) heeft overgenomen. Xavier, zeer bedankt! Rooynet Binnenkort (wellicht in september 2007) wordt de website Rooynet actief. Rooynet is ontstaan uit een samenwerking van het Lokaal Historisch Platform Venray; het gemeentearchief; museum 't Freulekeshuus en de Openbare Bibliotheek Venray. Ook wij leveren een digitale bijdrage aan deze website. Het internetadres is: www.roovnet.nl. Nadere informatie volgt. Dagboek van zuster Verona - deel 36 25 april Het onderwijs gaat gedeeltelijk de gewone gang. De kinderen zijn zeer vlijtig en oplettend. Het weer is wat zachter. Wij zitten zonder vuur. Enkele Oirlose mannen en jongens moeten nog komen. De oorlog loopt ten einde. In Berlijn wordt gevochten. O.L. Vrouw moet helpen! Koningin van de vrede, bid voor ons. Stientje zegt altijd: "St. Jozefs zorg." Vanmorgen voor het eerst weer St. Marcusprocessie. 26 april St. Jozefsdag. De goede Heilige is ons weer aan het verwennen. Wij kregen verschillende porties vlees en een lange metworst. St. Jozef, wij danken U. 27 april Na de eerste koffie verraste Zr. Jozefita ons met melk, vlees en balkenbrij. Heidens bracht een metworst van 1 !4 meter en meer dan vier liter melk. Vlees van Hulsman. Nu beginnen de zorgen weer betreffende het behoud van onze betrekking als onderwijzeres. Het arbeidsbureau stuurde weer vragen, die betrekking hebben op de werkvergunning. Wat zal daar weer op komen! ticf)tmg fjeemfcunÖi'g fctnootscfja: Cgstcnray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 10