door de Dorpsraad. Allemaal projecten die ons dorp mooier en rijker maken. Bij de uitvoering stonden telkens diverse vrijwilligers klaar en dat versterkte de onderlinge band binnen onze dorpsgemeenschap. Samen kunnen we heel wat bereiken, zo is al meermaals gebleken. Wilt u ons werk ook financieel steunen, dan kan dat door overmaking van een donatie op rekening 12.81.37.517 t.n.v. Stg. Heemkundig Genootschap Castenray. U zou ons daarmee geweldig helpen en we zeggen u bij voorbaat hartelijk dank. Dagboek van zuster Verona - deel 35 19 april De jongensschool is vrij gegeven. De jongens en wij mogen er in. Wat banken, twintig van ons, werden naar de jongensschool getransporteerd. Hoe zag alles er uit. Het vet van de Engelse keuken zat er nog op. Het hoofd der school, meneer Peters, verzocht mij met de 6e en T klas de banken af te wassen. Ze stonden op de speelplaats. Wij hadden geen zeep, geen borstel, geen water. De kinderen brachten wat mee van huis. Het water werd op onze speelplaats gehaald. Twee jongens van de opbouw verplaatsten de banken. De jongensschool werd geschrobd. Zr. Hendrina maakt zich zeer verdienstelijk met allerlei hoogst gewichtige huishoudelijke bezigheden. Marietje de Ponti haar verloofd is onverwachts uit Duitsland teruggekomen. 20 april De gordijnen van de kamer voor ons hoog bezoek, werden gisteren gewassen. Direct na de koffie begonnen Moeder en Zr. Hendrina met het strijken der gordijnen. Ze zijn klaar. Zr. Debora kreeg juist melk. Zij is in de wolken van de keukenhemel. De banken van het kippenhok werden naar de jongensschool gebracht met een grote brede wagen zonder paard. Hier is een ontstellend tekort aan paarden. Geen nood, de jongens wisten raad. Ze trokken en duwden de wagen zelf. Ook een prestatie en om te fotograferen. Wismans bracht vlees en asperges. Engelse soldaten bezochten Stientje, met chocolade. Bij goed weer is ze altijd buiten. Haar geduld is te bewonderen. 21 april God zij dank. Wij zijn weer in de school. Plechtig trokken wij er deze morgen heen met de kinderen. De jongens hebben 's morgens les tot kwart over 12 en wij van half 2 tot 5 uur. De timmerlui waren nog bezig de vensters dicht te maken met karton. Wij hebben veel te weinig licht. Boven in het plafond is een gat van 2 meter lengte en 60 cm breed. Het regent er doorheen! Het is koud en guur weer, maar wij zijn gehard en vergeten onder het lesgeven alles. 22 april Guur weer, maar wij gingen trouw naar de kerk, volgens traditie. Het heeft vandaag meer dan vijfentwintig keer geregend, gewaaid, zonnetje geschenen. Het is zondag en verder geen nieuws. 23 april Zr. Damase is gewend goede gaven te ontvangen van dankbare leerlingen. Een droogworst, karbonade en worst. Zr. Jozefita is dito van dankbare zieken. Bots bracht een meter worst en vlees en spek. Het school doen van half twee tot vijf uur valt nogal mee. Het regent gezellig door het grote gat in het gewelf - mijn klas is een gewelf rijk - binnen. Het hindert weinig. De kinderen staan op en gaan ergens anders zitten of het gewoon is. Onze doorschoten lessenaars doen ook dienst in de jongensschool. 24 april Zr. Debora is druk aan de inmaak. Alle glazen zijn leeggeplunderd en veel glazen ook nog verdwenen. Vakantie Dit is de laatste Schans vóór de vakantie. De komende drie weken zal er geen dorpsblad verschijnen en zult u ook onze artikelen moeten missen. In de maand augustus slaan we eveneens onze maandelijkse bestuursvergadering over, maar uiteraard gaan de werkzaamheden aan het Indiëproject gewoon door. Op 8 augustus kunt u met de berichtgeving weer op ons rekenen. We wensen iedereen een fijne vakantie.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 4