Stichting Heemkundig Genootschap Castenray De oude foto Dinsdag 4 september: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 6 oktober: Herdenking strijd in Nederlands-Indië vanaf 14.00 uur in De Wis. Boerengezegden 0 As 't grej öp is, is 't male gedaon! (Wie het eerst komt, het eerst maalt.) 9 Maespels vangde baeter mit hönning as mit eek! (Iemand paaien met mooie woorden.) 9 Bloeje as enne maelzak! (Een onjuiste voorstelling geven van een klein ongeval.) 9 Dat vrommes hit de loeëpböks an, die riemt wat af! 0 "Moijén!", zaej de hen en ze was 't ej kwiet. Foto's Van Nellie Steeghs-Keijsers hebben we een aantal foto's gekregen om te scannen. Een mooie aanvulling op ons fotoarchief, waarvoor onze hartelijke dank. Twee tamboers van de Jonge Wacht. Dit was een soort verkennersgroep die rond 1933 door pastoor Verheggen werd opgericht. Hun trommelopieiding kregen de Castenrayse jongens in Tienray. Links Piet Wismans (broer van Handrie) en rechts Piet van Rhee. Subsidie voor Indiëproject Vorige week konden we u meedelen dat we van de Rabobank Venray en van het Lokaal Historisch Platform Venray elk 500,-- subsidie mochten ontvangen. Daarnaast stelt het Platform ook nog een garantiesubsidie van 500,-- beschikbaar. Dit bedrag wordt pas overgemaakt, wanneer de financiering van het project niet rond komt. Onlangs kregen we bericht van het Nationaal Fonds voor Vrijheid en Veteranenzorg uit Tilburg dat de Raad van Bestuur van dit fonds besloten heeft een sympathiebij drage van liefst 1400,-- toe te kennen voor het Indiëproject. Met deze toekenning zijn onze financiële zorgen een stuk verlicht. Binnen onze stichting hebben we altijd grote ambities en we hebben sinds onze oprichting in 2001 ook al heel wat kunnen realiseren in ons dorp. Denken we aan het monument voor oorlogsslachtoffers op het kerkhof; het H. Hartbeeld bij de kerk; de herinneringspaneeltjes voor omgekomen inzittenden van twee gecrashte vliegtuigen in WO II; het monument voor gedeporteerden; het veldkruis aan de Lollebeekweg en de Castenrayse Weersteen. Ons idee van een beeldje voor Thei Büddiger is prima uitgevoerd door SV Castenray en ons idee voor een beeld van een schansemaker gaat wellicht binnen afzienbare termijn gerealiseerd worden >ticf)tuig ftemfuinSig 6enootscfJai tastcnray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 3