nog eens 500,- garantiesubsidie. Dit bedrag wordt uitgekeerd bij een eventueel financierings tekort. Van een inwoner ontvingen we spontaan een gift van 100,— voor het Indiëproject. Wilt u het project ook financieel steunen, dan kan dit door overmaking van een bedrag op bankrekening 12.81.37.517 t.n.v. Stg. Heemkundig Genootschap Castenray. Voor elk bedrag zijn we u zeer dankbaar. Zoals bekend is het Indiëproject aangemeld voor de leefbaarheidswedstrijd Kern met Pit van de Koninklijke Nederlandse Heidemaatschappij. Vorige week hebben we een afvaardiging van de regionale jury op bezoek gehad en uitleg gegeven over het project. We wachten nu met spanning af of we tot de wedstrijd worden toegelaten. Het zou voor ons een grote waardering voor ons werk en een geweldige stimulans betekenen. In augustus weten we meer. De oude foto Vorige week publiceerden we een foto die uit 1935 zou zijn. De foto zou gemaakt zijn met een fototoestel dat gekocht was met geld dat Piet Wismans kreeg voor het wachtlopen tijdens de oorlog (1940-1945). Het is duidelijk dat de foto dan niet uit 1935 kon zijn. Volgens Handrie Wismans heeft hij de bewuste foto gemaakt met het toestel van zijn broer Piet. Vorige week werd duidelijk hoe de vork aan de steel zit. Nellie Steeghs-Keijsers, dochter van Piet Keijsers bracht ons een aantal foto's, waaronder ook de bewuste foto van het fietstochtje naar Roermond. Op de achterkant had haar vader de datum en het jaartal geschreven: 18 juni 1941. En dat klopt volledig met het verhaal van Handrie Wismans over het fototoestel. Deze week een foto van het Kerkelijk Zangkoor uit 1936. Boven v.l.n.r.: Jan Rambags; Gerrit Rambags; Sjang Kuijpers; Piet Philipsen; Jacobus Emonts (Kuuëb); Tines Kuijpers; Trennes Philipsen; Teng Emonts. Midden staand v.l.n.r.: Lei Heidens; Jeu Peeters; Wim Geerets; Piet Peeters; Theo Philipsen. Midden zittend v.Ln.r.: Handrie Dinghs; Handrie Kuijpers; pastoor Richard Verheggen; Jacobus Geurts; Jacob Rambags. Voor v.Ln.r.: Joos Vollebergh; Wiel Vullings; Mart Strijbos; Jan van Osch; Teng Philipsen. f ./S38

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 14