Stichting Heemkundig Genootschap LMm Castenray Woensdag 4 juli: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 5 september: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 6 oktober: Herdenking strijd in Nederlands-Indië vanaf 14.00 uur in De Wis. Boerengezegden As möppe (onnozelaar) mit möppe trowwe, dan kriede möppe! 9 Sneej öp 't sliek, mikt ies öp d'n diek. Bij 't schejje van de mernt lieerde de kopluuj kennel (In moeilijke omstandigheden leer je de mensen kennen.) 9 Lummelaend van 'n vaerke! 9 "Gemak göt vur de ieër", zaej de maad en ze sliëp bij d'n boër, dan haaj ze ieën bed minder öp te Schenking Tijdens de afgelopen Bierfeesten stonden we wederom met een informatiestand op de creativiteits- markt. Er was volop belangstelling voor het werk van onze stichting, voor de fotoklappers en voor de archeologische voorwerpen. Onze stand vormde voor velen tevens een trefpunt om nog wat herinneringen aan vroeger op te halen. Het was erg gezellig. We danken iedereen zeer voor de getoonde belangstelling. Van onze oud-dorpsgenote Miep van Houdt kregen we tijdens de creativiteitsmarkt enkele kopieën van oude landkaarten aangeboden. Op een van de kaarten stond ons dorp nog vermeld onder de oude naam Kastloe. Uiteraard zijn we erg in onze nopjes met deze kaarten en we danken Miep van harte voor dit leuke gebaar. Van Mart Strijbos van de Pastoor Verheggenstraat kregen we weer enkele fraaie foto's uit de oude doos en een paar bidprentjes. Mart, zeer bedankt. Wandelroute Castenray se Vennen Onlangs hebben we met enkele leden van ons heemkundig genootschap, aangevuld met Gerrit Strijbos, de wandelroute van 't Broëk weer een onderhoudsbeurt gegeven. Brandnetels, braam- takken en over het pad hangende boomtakken zijn verwijderd, zodat het pad nu weer goed begaanbaar is. Om geen afbreuk te doen aan het natuurlijke karakter van de route, zijn omgevallen bomen die over het pad liggen niet verwijderd. Hier en daar is enig licht klauterwerk noodzakelijk. Op zaterdag 23 juni hebben twee van onze leden als natuurgids in 't Broëk gefungeerd voor het Horster zangkoor Hoor 's. Het was een zeer geslaagde excursie. Met de ontvangen donatie voor onze kas zijn we zeer tevreden en we danken de koorleden daarvoor van harte. Indiëproject Kunstenares Marianne Hoedemaekers is klaar met het ontwerp van het Indiëmonument. Vrijwilligers van de Stichting Kruisen en Kapellen Venray kunnen nu aan de slag met het maken van een mal en het gieten van het monument in beton. Het monument zal een plek krijgen aan de rand van de bestrating van het dorpsplein, diagonaal tegenover het monument voor de gedeporteer den. Over de locatie is overleg gepleegd met de Dorpsraad en deze heeft ingestemd met deze plek. Een vergunning is bij de gemeente aangevraagd. Binnenkort gaan enkele vrijwilligers aan de slag met het uitgraven van de fundering, het storten van beton en het aanleggen van een plateautje van Portugese keitjes, waarop het monument geplaatst zal worden. Inmiddels is voor het Indiëproject een financiële bijdrage van 500,-- toegekend door de Rabobank Venray. Ook het Lokaal Historisch Platform Venray heeft 500,-- subsidie toegekend en daarnaast make. 13 ticfiting f)eetnfcun6i'g 6enootsc6a: Castcnrgy f

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 13