Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Woensdag 4 juli: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 5 september: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 6 oktober: Herdenking strijd in Nederlands-lndië vanaf 14.00 uur in De Wis. Boerengezegden Dat vrommes is toch zó'n liëg. As ze flöt dan liegt ze nog! "Manshand (leiding gevend) baoveP, zaej de meens toen hij zien bruud bij 't trowwe de hand mós gaeve. D'r stöt enne mök öp. (De koe is drachtig.) Ge ziet enne maelegen Ties! (Een flauw, aanstellerig iemand zijn.) Veul iuuëpers, mar gén kuuëpers! (Veel vrijers, maar geen huwelijk.) 6 De oude foto Vorige week publiceerden we een foto uit 1935 van de Studiedag in Roermond. Handrie Wismans stond niet op de foto, maar behoorde wel bij de groep. Hij verstrekte ons de volgende informatie: De foto werd gemaakt in 1935, toen een Castenrayse groep van de Jonge Boeren per fiets de Studiedag in Roermond bezocht. In de rieten koffertjes die de groep bij zich had, zaten de klompen, boerenkielen en overige kleding die gebruikt werden bij een dansdemonstratïe van de Castenrayse groep. Meester van de Voort had met de groep vier dansen ingestudeerd, waaronder de Hakkespits en Driekesman. De foto werd genomen door Handrie Wismans met het toestel van zijn broer Piet. Deze had het toestel in de oorlog gekocht van het geld dat hij verdiende met wachtlopen. De Duitsers lieten jonge mannen elektriciteitskabels e.d. bewaken en de jongeren kregen daarvoor een geldbedrag. De namen van de personen op de foto zijn als volgt: Staand v.l.n.r.: Mieneke van de Water; Jan Geerets; An Vissers; Piet Keijsers; To Geerets; l eng Dinghs; Handrie Versteegen; Grad Peeters; Marie Steeghs; Tinus Kuijpers. Zittend v.l.n.r.: Sjang Classens; Hein Emonts. Vandaag nog een foto van dezelfde groep. V.l.nx: Jan Geerets; An Vissers; Piet Keijsers; Tinus Kuijpers; Marie Steeghs; Mieneke van de Water; To Geerets; Handrie Versteegen; Grad Peeters; Sjang Classens; Hein Emonts.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 6