Stichting Heemkundig Genootschap Castenrav Zondag 24 juni: Stand inrichten op de creativiteitsmarkt bij de Castenrayse Bierfeesten. Woensdag 4 juli: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 5 september: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 6 oktober: Herdenking strijd in Nederlands-Indië vanaf 14.00 uur in De Wis. Boerengezegden 9 Bij hoeëgen noeëd is 't lich te laat 9 Liëf kiender hebbe veul name. (Lieve kinderen hebben veel koosnaampjes.) 9 Dat is mar luüzezalf! (Dat heeft geen waarde.) 9 "Wat ik an 't mael verlies, win ik an 't spek", zaej d'n boêr en hij liët zien vaerkes dur de rog loeëpe. 9 Stel nie uut wies maerge, wa'che ennen andere vandaag kunt laote doën! Samenwerking met basisschool Onlangs hebben we een gesprek gehad met de directeur van de basisschool, mevrouw Femke van de Laar. Onderwerp was de toekomstige samenwerking en de kansen die er voor de school en de heemkunde door deze samenwerking liggen. Concreet heeft het gesprek voor de korte termijn geresulteerd in de participatie van de groepen 5 t/m 8 in het Indiëproject. In week 40 zullen de leerlingen aan de slag gaan met het thema. Wij zullen zorgen voor een kleine expositie in de school en lessuggesties aanreiken. Verder trachten we iemand te vinden voor het geven van een gastles. Ook zullen de leerlingen een bijdrage leveren bij de onthulling van het monument voor de Indiëgangers. In overleg met de betreffende leerkrachten zal het schoolproject uitgewerkt worden. Voor de langere termijn is eveneens samenwerking afgesproken. Door middel van schoolexposities, excursies, gastlessen, foto- en filmpresentaties e.d. zullen we bijdragen aan de uitwerking van de op school gebruikte lesthema's. Omdat kennisoverdracht van onze lokale historie en de aandacht voor ons cultuurhistorisch erfgoed enkele van de doelstellingen van ons genootschap vormen, zijn we erg blij met de samenwerking met de basschool. We denken dat er voor beide participanten grote kansen liggen en hopen dat er iets heel moois en nuttigs uit voortkomt. Dagboek van zuster Verona - deel 31. 24 maart Zaterdag. Schooldag. Oirlo heeft vandaag geweldig veel beleefd. Tienduizenden Amerikaanse vliegtuigen (inbegrepen zweefvliegtuigen) kwamen boven ons klooster, de school en ernaast over. Nooit hebben wij zo iets beleefd. Wij hoorden dat het transportvliegtuigen waren die parachutisten naar de Rijn brachten. Het was een trots, indrukwekkend, maar ook angstwekkend schouwspel. Een groot Amerikaans vliegtuig maakte achter ons klooster een noodlanding. Ook nu weer heeft O.L. Heer ons opvallend beschermd. Met enkele kinderen kwam ik van de noodschool. Links zagen wij laag een vliegtuig op ons afkomen. Blij, geen kwaad vermoedend, zei ik: "Dat is fijn, dat vliegtuig is zó laag, dat wij het goed kunnen bekijken." Ik dacht er niet aan dat de piloot de macht over het stuur kwijt was en wij in levensgevaar waren. Blij wachtten wij het dichterbij komen af. Het vloog rakelings aan ons voorbij. Wij hadden het met de hand kunnen raken. Nog wist ik niet, dat wij in doodsgevaar waren. Wij hebben letterlijk met mens en mond ook nog gekeken. Laag, even boven de grond, vloog het op het klooster aan. De kranige bestuurder zocht een geschikte landingsplaats door 6 ticfjtmg (jeemfcunStg fcenootscfja Castcnray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 6