Gratis uw gezondheid laten controleren? Klantenservice, telefoon 0478 - 526262 Conflict in de relatie Volgens een Engels onderzoek hebben echtparen vaak ruzie over geld, persoonlijke gewoonten (vooral slordigheid), kinderen, huishoudelijk werk, seksualiteit, ouders en vrienden. In Nederland zal het waarschijnlijk niet veel anders liggen. Dat er conflicten zijn is op zich nog niet zo'n probleem. Maar er ontstaat wel een probleem als echtparen daar niet uitkomen. Naar aanleiding van de onderzoeksgegevens zei een huwelijksadviseur: "De manier waarop een echtpaar hun conflict oplost is de belangrijkste graadmeter voor het wel of niet slagen van de relatie". Maar dat lijkt makkelijker gezegd, dan gedaan. Over het overwinnen van conflicten en het vergeven van elkaar zijn bibliotheken vol geschreven. Toch, hierbij, een aantal suggesties uit de zogeheten Marriage Course - een huwelijksverdiepingscursus. Praat over de kern van het probleem en de emoties die het oproept. Net doen alsof er niks gebeurd is, werkt net zoals een strandbal die je onder water probeert te duwen: vroeg of laat komt deze altijd weer boven. Erover praten is dus wezenlijk. Alleen is het de kunst om het vriendelijk en rustig aan de ander te vertellen. Daarbij gaan smijten met verwijten of schelden maakt het voor de ander bijna onmogelijk om nog excuses aan te bieden, ledereen legt liever de schuld van een probleem bij de ander neer in plaats van bij zichzelf. Maar zelfs al hadden we de allerbeste bedoelingen met onze actie, dan nog kunnen we een ander geweldig kwetsen. Daaraan tegemoet komen is geen kwestie van verliezen, maar van winnen aan beide kanten. Welgemeende excuses uitspreken hebben een grote kracht. Wees dus bereid om spijt te betuigen. Vergeven betekent dat je datgene wat de ander fout heeft gedaan hem of haar niet meer kwalijk neemt. Alle schuld is weg. Dit is zeker niet eenvoudig, maar wel de enige weg om door te kunnen gaan. Christenen zoeken hiervoor ook kracht bij Jezus die aan het kruis bad voor zijn moordenaars: "Vader vergeef hun" (Lucas 23:34). De informatie uit het bovenstaande is gebaseerd op informatie uit het boek 'Ik ook van jou', dat hoort bij de Marriage Course. Kijk voor meer informatie hierover op www.marriagecourse.nl. Het boek 'Ik ook van jou' is te koop via www.carolushuis.nl. Kijk voor meer informatie over dit onderwerp op www.huweliikenqezin.nl Uit: 'Parochiebladenservice'. pastoor J. te Boekhorst Een verpleegkundige van Thuiszorg Noord-Limburg komt bij u aan huis en... inventariseert uw gezondheid in een persoonlijk gesprek; neemttesten af, zoals meting van bloeddruk en bloedsuiker; geeft u tips over o.a. leefgewoonten, voeding en valpreventie; bespreekt met u de resultaten en zonodig met uw huisarts. De consultatie van Thuiszorg Noord-Limburg is bedoeld voor 65-plussers en is kosteloos. Bel ons voor een afspraak en/of vraag de folder aan! Thuiszorg Noord-Limburg maakt deel uit van: ,Wl-

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 2