Dagboek van zuster Verona - deel 28. 12 maart Maandag. Een goed begin met een vuil cadeau Wij kregen een kar mest cadeau. Onder de eerste koffie arriveerden drie kippen. Ze legden dadelijk alle drie een ei. Zr. Damase kreeg van een kind zeven eitjes. Zr. Jozefita een pond boter en eitjes. Stientje krijgt veel bezoek. Zr. Debora vond onder het hout een broodmes. Zr. Gertraud moet iedere dag veel emmers water uit de kelder scheppen. Zr. Odorika werkt, loopt en zorgt als een jonge zuster. Wij hadden graag wat meer kippen, maar ze zijn niet te koop. Wij zijn arm en hebben niets in de kast of de kelder. Alles is leeggeplunderd. Zr. Debora heeft veel te tobben, om altijd wat op de tafel te brengen voor tien personen. Men kan niets in de winkels hier kopen. De oude vrouw Steeghs gaf de ziekenzuster vier eitjes, omdat deze het zo kwaad heeft! Gisteren bracht een onbekend meisje van Swolgen een grote doos paramenten 4 (Kerkgewaden en -doeken JS) van onze missienaaikring en een schort van Zr. Odorika terug. De Duitsers hadden dat van hier gehaald om haar en haar moeder te geven. 13 maart Mooi lenteweer. Zr. Gertraud heeft in de tuin nieuwe paden gelegd. De kippen hebben zich goed gewend en tonen zich dankbaar door het leggen van eitjes. De ziekenzuster kreeg vandaag in Klein Oirlo 41 eitjes, omdat zij er zo slecht uitziet. Moeder is kippenpleegmoeder. Ze vat haar taak zeer ernstig op. Straks hoorden wij het blijde nieuws dat de Blerickse Zusters terug waren in Blerick. Deo gratias! Zr. Odorika heeft soms heimwee. 14 maart Een heerlijke dag. Buiten en binnen werd door het hele convent hard gewerkt. De jongens hebben hout stuk gemaakt. Zr. Jozefita bracht vandaag 21 eitjes mee. Zr. Hendrina en Zr. Theresia zijn naar Maassen geweest om te vragen of zij van ons de was in Sevenum konden halen. 19 Maart gaan zij er heen. Of wij blij zijn! Ons noodboekenrek voor de schoolboeken is klaar. Een patiënt van onze Zusters uit Venray vertelde dat heel St. Jozef, ons klooster, in Gent was. 15 maart St. Jozef was vandaag buitengewoon goed voor ons. Hij bracht een groot brood, 1/3 ham, een kilo boter. Onze missieschool valt hoe langer hoe meer mee. Onze juffrouw uit Brunssum is nog niet terug. (Deze onderwijzeres was een nicht van pastoor Gerards. JS) Zr. Hendrina heeft de 2e en 3e en ik de 4e, 5e, 6e en T Idas. Zr. Gertraud heeft in de zusterskamer gestreken, onze drie kippen hebben ieder één ei gelegd. Zeer actief zijn ze! 16 maart De goede St. Jozef stuurde een zak aardappels. Zr. Jozefita bracht tien eitjes mee. 17 maart Frans Michels, de jonge molenaar, bracht 4 a 5 pond meel. Zr. Jozefita had het geluk een van onze beddekens in Oostrum terug te krijgen. Zr. Theresia bracht een hele doos garen en een sokje mee. De rest was kwijt. Een van onze kippen legt haar eitjes in de haverton (dom toch). Er zijn meer nesten dan kippen. ms PP 23 Nogmaals een foto van een groep onderduikers in 't Casels Broek. Boven v.l.n.r.: Arie Nauwens; Cor van Etten. Onder v.l.n.r.: Jaap van Terheijde; Toon Peeters. Wil degene die de namen van de twee onbekende personen kent a.u.b. contact opnemen met Jan Strijbos tel. 571677 of jan.strijbos@hetnet.nl r-'s,. Z'MW W-rtt V.,

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 23