Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Woensdag 9 mei: Bezoek aan atelier van Marianne Jacobs-Hoedemaekers om 19.30 uur. Maandag 14 mei: Lezing in zaal 'Het Trefpunt'Beukenrode door Leo Tebbens. Thema: 'Archeologische Monumentenkaart van Limburg' met aandacht voor terreinen in Venray en omgeving. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 30 mei: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Deze vergadering is in plaats van de juni vergadering. Zaterdag 6 oktober: Herdenking strijd in Nederlands-Indië vanaf 14.00 uur in De Wis. Boerengezegden Lelleke kwódhaok da'che ziet! (Werd gezegd van een weerspannig iemand.) Late haver kumt ok öp! (Niet zo haasten. We hebben nog de tijd.) Dun van laer en dik van smaer, och dat heb ik toch zó gaer! (Een dunne snee brood dik beleggen.) 'n Paerd en ennen hoond lame (kreupel lopen) van de stroont. As aide schüre brande, is 't kwoj blusse! (Als oude mensen verliefd worden, zijn ze moeilijk te beïnvloeden.) Lidmaatschap Het verheugt ons zeer dat Henk Classens uit de Castelostraat per 1 mei 2007 definitief als lid is toegetreden tot de Stichting Heemkundig Genootschap Castenray. Ons genootschap bestaat nu uit de volgende personen: Jan Strijbos, voorzitter Henk Dinghs, secretaris/penningmeester Leden: Henk Classens; Koos Kleeven-Duijkers; Hay Strijbos; Hay Willemssen. Omdat we maandelijks aan huis vergaderen, kan ons genootschap momenteel uit maximaal acht personen bestaan. Er kunnen dus nog twee leden toetreden. Heeft de cultuurhistorie uw bijzondere belangstelling en wilt u zich wel eens oriënteren tijdens een vergadering, neem dan gerust contact op met Jan Strijbos tel. 571677. U bent van harte welkom bij onze stichting. Bezoek atelier kunstenares Vandaag, woensdag 9 mei, brengen we een bezoek aan het atelier van kunstenares Marianne Jacobs-Hoedemaekers. Zij is door ons gevraagd het monument voor de Indiëgangers te maken en ze wil ons graag laten zien wat ze al klaar heeft. Het monument bestaat uit een lm50 hoge zuil met reliëfafbeeldingen. Aan de voorkant worden de emblemen afgebeeld van de drie divisies die naar Oost-Indië zijn gestuurd. Ook het embleem van degenen die naar West-Indië werden uitgezonden, zal worden afgebeeld. Verder komt aan de voorkant een koperen plaat met de namen van de Indiëgangers uit Castenray en Klein Oirlo. Ook de zijkanten en de achterkant worden voorzien van reliëafbeeldingen. Het monument wordt onthuld en ingezegend op zaterdag 6 oktober 2007 na de herdenkingsdienst van 18.00 uur in onze parochiekerk. Van 14.00-17.50 uur is er in gemeenschapshuis De Wis een Indiëherdenking met onder meer een lezing, een expositie en de presentatie van een boek over de Indiëgangers. Graag willen we aan de Indiëherdenking een educatief project voor de leerlingen van de basisschool koppelen. Hierover gaan we zo spoedig mogelijk in overleg met het onderwij steam. Het project biedt veel aanknopingspunten op het gebied van wereldoriëntatie, taal, muziek en handvaardigheid. 22 ticfiting fjeemfcunöig Genootschap Castenray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 22