Casten rayse weersteen Al eerder maakten we melding van deze bijzondere steen. Voor de plaatsing worden momenteel voorbereidingen getroffen. De tekstplaat is klaar en we hebben ons oud-lid Toon Kuijpers (van Handrie) uit Horst bereid gevonden de stellage te maken, waaraan de steen bevestigd wordt. Voor de metalen onderdelen krijgt hij wellicht hulp van zijn broer Paul. We zijn heel benieuwd hoe het geheel er uit gaat zien. Het idee van de weersteen is in de vergadering van 4 april j.l. besproken. Onze secretaris, Henk Dinghs, notuleerde het item als volgt: Jan Strijbos speelt met de gedachte om op de hoek bij de nieuwe picknickbank aan de Horsterweg een Castenrayse weersteen (Caselse waerstieën) te plaatsen. Zulk een magisch gesteente laat op ludieke wijze zien hoe de weersgesteldheid van dat moment is. Het spreekt voor zich dat niet elke onnozele kei zich daarvoor leent. Een eerste vereiste is dat de steen uit de directe omgeving moet komen van het gebied waarvan het weerbeeld bepaald moet worden. De Diepeling lijkt daarbij voor hier de meest aangewezen plek. Van deze keien staat vast dat ze niet verstoord worden door Oirlose weersinvloeden. Oirlo ligt immers stroomafwaarts van de prehistorische Rijn. Een Diepelingse steen is daardoor nimmer in aanraking geweest met dit dorp en zal er dan ook niet op reageren. Binnenkort zal met een groep kenners aan de Diepeling een geschikte steen worden uitgezocht. Dagboek van zuster Verona - deel 27. 8 maart Vanmorgen zijn de laatste soldaten vertrokken. Een en ander hebben ze achtergelaten. Het is buitengewoon stil en rustig. In de verte hoort men kanon- of tankgebulder. Zij zijn tot aan de Rijn. De Engelsen hadden op zulk een voorspoedige vooruitgang niet gerekend. Twee kleine evacués uit Venlo hebben buiten geholpen. Het was koud in de school zonder kachel, maar wij slaan er ons doorheen en gaven toch twee uur les. Pater Muysers geeft catechismus. Wij hebben geen griffels en geen catechismussen. Veel meisjes van hier en de omgeving bezoeken het handwerk (60 leerlingen). 9 maart Tamelijk mooi weer. De twee jongens hebben buiten goed gewerkt. Er zijn veel vliegtuigen overgekomen. St. Jozef heeft weer goed gezorgd. Wij kregen van goede mensen twee zakken cokes tegen betaling. Zr. Jozefita kreeg vijf eitjes en vijf konden wij kopen. Er is bijna geen Engelse soldaat meer te zien. Juist vielen bommen. Vandaag werden de jongens en gisteren de meisjes gepoederd door de ziekenzuster. Wij moeten opgeven wat wij kwijt zijn. 10 maart Alle klassen hebben les gehad. Maar zonder kachel. 11 maart De Hoogmis was voor Vader Bisschop. Vrijdag hebben wij allen het lof vergeten. Het weer is gelukkig zachter. Stientje ligt zo graag buiten. Ze is lief en goed voor iedereen. Zr. Hendrina is onder de H. Mis flauw gevallen. Niet gewoon hoor! Het duurde heel lang voor ze in staat was naar buiten te gaan. Het was grote stoornis. 7 Onderduikers in 't CSsels Broëk. Op de voorgrond rechts Driekes Smits en links Jeu Geerets en Wiel Smits. Verder o.a. Arie Nauwens; Jaap van Terheijde; Harrie Weijs (Grad zn.); Toon Peeters en Wim Geerets.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 7