Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Woensdag 2 mei: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Donderdag 3 mei: Presentatie 'Venrays Verleden III' in de Rooyerie te Venray van 17.00-19.00 u. Maandag 7 mei: Lezing in De Wis door Toon Vollebergh over zijn Castenrayse oorlogservaringen. Aanvang 19.30 uur. Maandag 14 mei: Lezing in zaal 'Het Trefpunt'Beukenrode door Leo Tebbens. Thema: 'Archeologische Monumentenkaart van Limburg' met aandacht voor terreinen in Venray en omgeving. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 6 oktober: Herdenking strijd in Nederlands-Indië vanaf 14.00 uur in De Wis. Boerengezegden 9 Zó rap as enne korteling. (Zo stijf als een plank. Een 'korteling' is een knuppel/een kleine paal.) 9 D'r stoont nog wat te kraeje. (Er was nog een schuld.) 9 De kremmer ien de rug hebbe. (Spit in de rug hebben.) 9 As de kogel dur de kaerk is, is d'r an werskante 'n gat. Voor een oplossing moetje beiden iets toegeven.) 9 Melk de koew, mar trek ze de deme nie af. (Niet het onderste uit de kan willen hebben.) Indiëmomiment Kunstenares Marianne Jacobs-Hoedemakers heeft het ontwerp voor het Indiëmonument vrijwel gereed. De keus is gevallen op een lm50 hoge zuil met reliëfafbeeldingen op de vier zijden. Aan de voorkant wordt een koperen plaat met de namen van de Indiëgangers bevestigd. We hebben een graveur opdracht gegeven deze plaat te maken en waarschijnlijk is ze deze week al klaar. Op woensdag 2 mei zal kunstenares Marianne de bestuursvergadering bijwonen om haar plan nader toe te lichten. Het boek met onder meer de verhalen van enkele Indiëgangers is in concept klaar. Drukken is een erg kostbare zaak en daarom onderzoeken we momenteel of er andere mogelijkheden zijn. Hondendrollen Als Stichting Heemkundig Genootschap Castenray zetten we ons ook in om ons dorp mooier en aantrekkelijker te maken. We hebben daarvoor nog diverse plannen die we de komende jaren willen realiseren. Onlangs heb ik bij de gemeente een verzoek ingediend voor plaatsing van een picknickset en een kunstwerk op de hoek van de Castenrayseweg en de Horsterweg. Dit verzoek is mede uit heemkundig oogpunt gedaan. De picknickset is enkele weken geleden geplaatst en dit lijkt ons tevens een prima plek voor de 'Castenrayse Weersteen', die we over enkele weken gaan plaatsen. Inmiddels is op dit stuk gemeentegrond ook gras ingezaaid en heb ik de zaden een dag lang besproeid. Tot mijn grote ergernis trof ik daarbij een aantal flinke hondendrollen aan. Het is natuurlijk niet de bedoeling dat dit in het oog springende punt een hondenuitlaatplaats gaat worden. We willen hondenbezitters dan ook dringend verzoeken de hond uit te laten tussen het kruispunt Castenrayseweg/Horsterweg en de brug over de Lollebeek (gemeentegrens met Horst aan de Maas). De bermen langs dat deel van de Horsterweg worden niet door mensen belopen. We danken u voor uw medewerking. Monumentjes Vorige week hebben we een rondgang gemaakt langs de verschillende monumentjes in ons dorp. Bij de panelen voor de oorlogsslachtoffers van de neergestorte vliegtuigen zijn de bloemen ververst, de paneeltjes gewassen en het gras geknipt. Het geheel ziet er weer fraai uit. Opvallend was dat bij ►ticf)ting Ijeentfiunftfg 6enootscf)a^ tastenrcrp Ifp-ui

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 12