0 U komt toch ook naar de lezing door Antoon Vollebergh op maandag 7 mei in De Wis? Aanvang 19.30 uur. 1 februari Tegen de morgen werd veel geschoten en gevlogen. De gehele dag hoorde men het geschut. Men zegt dat de Engelsen op verschillende plaatsen over de Maas zijn. De zolder staat onder water. Het water sijpelt overal door. Vanmorgen hebben wij ons verslapen. 4 februari Tot en met 11 februari geen vreemde gebeurtenissen. Wel onrustig, zowel 's nachts als overdag. 11-12-13 Februari was hier Aanbidding. Wij hebben goed ons best gedaan! Er vielen weer granaten. 14 februari De gehele nacht was het zeer rumoerig. Het front was 's avonds en 's nachts helder verlicht, alsof er brand was. Hoera! Hoera! Plotseling kregen we bezoek van Zr. Assistent tegen elf uur. Alles in rep en roer! Blijde drukte. Het weer is prachtig! 15 februari Zr. Assistent werd 's nachts ongesteld. Tegen de middag werd haar Eerwaarde beter. Gelukkig! Veel interessants heeft zij ons verteld en veel geleerd. Haar manier van doen leert ons meer dan hele boekdelen. 16 februari Ik heb een onderhoud gehad met Zr. Assistent. Ik ben er helemaal van opgeknapt. Ze helpt zo graag binnen en buiten. Op het ogenblik helpt ze Zr. Gertraud buiten. Een kruiwagen komt er bij te pas. 17 februari Wij waren druk met poetsen! 18 februari Recreatiedag! Een echte! Wij hebben genoten. Voor het eerst na maanden hebben we samen getijden gebeden. Koffie met suiker gehaden pudding! 19 februari Er werd veel geschoten. Bommen vielen. Wij zijn met Zr. Assistent naar het gevallen vliegtuig geweest (een jager). Zr. Damase kreeg boter, suiker, spek, bonen. Zr. Jozefita kreeg worst, brei, vlees. Zr. Assistent trakteerde ons om vier uur op een schijfje spek. Amerikaanse soldaten werden aangemeld. Ze wensten voor één nacht te slapen. Er komen twee officieren, vier soldaten en de keuken. Zr. Assistent werkt de hele dag in de tuin met de kruiwagen. Ze hebben hier weer 24 kanonnen geplaatst. Prachtig weer. 5 Een bommenwerper van dit type stortte in de nacht van 30 mei 1943 bij de Castenrayse berg neer. Na het afwerpen van hun vernietigende lading in het Ruhrgebied vlogen de geallieerde bommenwerpers huiswaarts. Tijdens de terugvlucht van de raid werden ze ergens boven Noord Limburg aangevallen door vliegtuigen van het Nachtjagd- geschwader I van de Duitse basis Venlo. De nachtjagers van dit vliegveld werden vanaf medio 1941 naar hun doelen geleid door de radarinstallatie van het in het Veulen gelegen Duitse Kamp. In het luchtgevecht dat volgde, werd de LancasterlII van de basis Waddington in Lincolnshire (Eng.) door de Duitse jachtvlieger Ober-Leutnant Meurer aangeschoten. Zes bemanningsleden kwamen om het leven. Avro „Lancaster"' (Groot-Brittannië) Bommenwerper i rr-nr,r,T> Motorvermogen: 4X1300 pk Bemanning: 7 personen Bewapening: 3 mitraiUeurkoepels hnr»nlc- (Lancaster UI

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 5