Stichting Heemkundig Genootschap Castenrav Woensdag 4 april: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Maandag 16 april: Lezing in zaal 'Het Trefpunt' Beukenrode Venray door dr. Annette Janssen met als thema 'Glas-in-loodramen uit de 20e eeuw. Aanvang 19.30 uur. De toegang is voor iedereen die belangstelling heeft gratis. Maandag 7 mei: Lezing in De Wis door Toon Vollebergh over zijn Castenrayse oorlogservaringen. Aanvang 19.30 uur. Maandag 14 mei: Lezing in zaal 'Het Trefpunt'Beukenrode door Leo Tebbens. Thema: 'Archeologische Mo'numentenkaart van Limburg' met aandacht voor terreinen in Venray en omgeving. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 6 oktober: Herdenking strijd in Nederlands-Indië vanaf 14.00 uur in De Wis. Boerengezegden Da's nog niks, as 't mar gén aide wiëver mit hooi koonte raegent! Ge mot mar 't baeste hoeëpe, 't aergste kumt toch vanaeges! Zó dik as haör óp ennen hoond. Koewe ien enne wejpas vraete mit vief muul. (Koeien in een natte wei vertrappen met hun vier poten meer gras dan ze kunnen opeten.) Aide kaerke hebbe duustere rame. (Oude mensen hebben dikwijls slechte ogen.) Correctie namen bij foto Van Wim Strijbos hoorden we via Nel Wismans dat de namen bij de vorige week gepubliceerde foto niet helemaal correct waren. De persoon geheel links op de foto is niet Jan van Rhee, maar Hub van Rhee. Geheel rechts is niet Hub van Rhee, maar Gerrit de Ruijter uit Rotterdam. In Castenray verbleven in de laatste jaren van de Tweede Wereldoorlog verschillende jongens uit Rotterdam. Gerrit de Ruijter vond een gastvrij onderdak bij Driekes Smits. De persoon op de voorgrond is niet Wiel Janssen, maar Piet Janssen, die evenals Wiel knecht was op de boerderij van Thei Strijbos. De foto dateert van medio 1943. Dagboek van zuster Verona deel 23. 26 januari Vandaag werd weer met zwaar geschut geschoten. Het Groene Kruis werd begiftigd met een kachelbuis, maar de oude kachel is koppig. Ze vertikt het en brandt niet. Het sneeuwt alweer. Zr. Jozefita heeft margarine gekregen in Klein Oirlo. 27 januari - De dag verliep zonder schokkende gebeurtenissen. 28 januari Stille Zondag! Ja, het was in alle opzichten een stille dag. De kerkweg ligt diep onder sneeuw. 29 januari Vannacht werd weer geschoten. Wij konden moeilijk de kerk bereiken. De weg was helemaal ondergesneeuwd, zodat men niets meer kon zien. De Engelse auto's maakten in het land gaten van 50 en meer cm diepte. Zo zakte men soms weg tot aan het middel. 30 januari Wij hebben een harde winter. 31 januari Gisterenavond werd hard geschoten. Zr. Damase heeft van een kind ribbetjes en vlees gekregen. Stientje is zo lief en opgeruimd. 4 tzcfjting fieemfcunötg Cenootscfjap Castenrav r&l gg Y/U3kV/

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 4