19 familieboek op fraaie wijze vorm gegeven. Kortom, een juweel van een boek, dat op 12 maart 2005 in familiekring is gepresenteerd en waarvan er slechts 125 gedrukt zijn. De prijs bedraagt 50,- Wie interesse heeft kan contact opnemen met Toon Kuijpers tel.: 077-3982585. Zo lang de voorraad strekt. Toon, proficiat met deze prachtige uitgave en bedankt voor het vastleggen van weer een stukje Castenrayse historie! Dagboek van zuster Verona deel 22. 21 januari 1945 Er ligt nog veel sneeuw. Vandaag was het hier rustig. Uit de verte drong oorlogsrumoer tot ons door. Er was lof! Nogmaals een foto van Casten rayse jongens bij de op 5 okto ber 1944 langs de Oosterbos weg neergestorte B57 bommen werper. Het geschut dragen de jongens op hun schouder. V.l.n.r.: Jan van Rhee; Antoon Dinghs; Wim Strijbos (Petran zoon); Hub van Rhee. Vooraan zit Wiel Janssen (knecht bij Thei Strijbos). 22 januari Vannacht waren er weer vliegtuigen. Het had veel gesneeuwd, zodat de sneeuw hoog lag. De kerk was moeilijk te bereiken. Op elkaar gewaaid, lag de sneeuw meer dan 70 cm hoog. Na de H. Mis werd evengoed melk gehaald! Wij hebben vandaag vier flessen olie kunnen kopen voor fl.9,00. Dat is een schat! We hebben veel te weinig vet en boter. O.L. Heer zorgt altijd opvallend goed voor ons. Als wij iets niet hebben en wij moeten het gebruiken, wordt het ons plotseling in huis gebracht. Vandaag is hier de Modevakschoofweer geopend. Er waren direct negen leerlingen present. Zr. Gertraud heeft vandaag voor het eerst in het zwaar getroffen washuis gewassen. Zonder water. Zij moest alles op de speelplaats halen bij de pomp. Alle ramen zijn met planken dicht gespijkerd. Kuip en wasbord moest zij lenen. De elektrische wasmachine beweegt ze met de hand heen en weer. Het vriest hard. De kapel is wat schoon gemaakt. Er ontbreekt nog alles (geen enkele ruit is te bekennen). 23 januari Vannacht waren er veel vliegtuigen. Het was angstwekkend wegens het vele schieten. Het klooster daverde en schudde, ramen en deuren bewogen, ruiten rinkelden. Er vielen bommen of granaten. 24 januari Vannacht was het rustig. Wij hebben ons een half uur verslapen. Gelukkig, vond ik. Vandaag werd weer veel geschoten. Zr. Debora heeft tussen het hout Duitse kogels gevonden. Voortdurend vinden de zusters allerlei dingen onder het hout (schort, bank, kolenbak, lampenkap) Zr. Gertraud is ijverig bezig met het drogen van de was. Moeder heeft vier dekens gekocht. 25 januari Vannacht werd herhaaldelijk geschoten. De sneeuw ligt hoog. Het vriest hard. Voor het eerst konden wij vier liter petroleum kopen. Onder het afdak staan weer vier Engelse auto's. De Modevakschool bloeit (60 leerlingen). Zr. Damase is in haar schik.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 19