i KERKBERICHTEN Redactieadres: Castelostraat 20a Abonnementen: Campagnestraat 8 571739 @571890 Inleveren kopij vóór maandag 20.00 uur e-mail: deschanscastenrav@home.nl nr. 10 07 maart 2007 Zaterdag 10 mrt. - 19.15 uur: Jaardienst overleden ouders Gerard Vullings en Gertruda Vullings-Dinghs Jaardienst Wim Classens en zoon Roel Jaardienst Sjeng Vullings Misdienaars: Anne, Ilse, Jessie Pastoor te Boekhorst is bereikbaar onder tel. 531270 Timemanagement in het gezin Druk, drukker, drukst Vooral ouders met kleine kinderen én twee betaalde banen hebben het de laatste vijftien jaar steeds drukker gekregen. De belangrijkste reden daarvan is dat steeds meer vrouwen buiten de deur zijn gaan werken en dus zorg en werk combineren. Hoe krijg je alles goed voor elkaar, zodat je zélf ook tevreden bent? Een oude professor gaf eens een les over efficiënt tijdgebruik aan topmanagers: In de grote collegezaal zette een oude, wijze professor een grote glazen pot op tafel en vulde deze tot de rand met twaalf grote stenen. Er paste geen steen meer bij en hij vroeg aan de managers voor zich: „Is deze pot vol?" „Ja," antwoordden deze. „O ja?" vroeg de professor en pakte een zak grind onder de tafel vandaan. Hij maakte de zak leeg in de glazen pot, schudde een beetje tot al het grind erin zat. „En nu? Is de pot vol?" vroeg de oude professor aan zijn leerlingen. Inmiddels begonnen zijn toehoorders wat wijzer te worden en één zei: „Waarschijnlijk niet." En inderdaad, de oude man boog zich en haalde een bak zand onder de tafel vandaan en goot deze leeg in de pot. Het zand zakte tussen de grote stenen en de kiezels door en zo vulde hij de pot tot de rand toe met zand. Weer vroeg hij: „Is de pot nu vol?" „Nee!" riepen de topmanagers in koor. „Heel juist," antwoordde de 4 professor, die een grote kan water tevoorschijn haalde en de pot ermee vulde. Toen keek de professor zijn groep aan en vroeg: „Welke waarheid wordt hier duidelijk?" Eén moedige manager was niet gek, dacht aan het onderwerp van de cursus - efficiënt tijdgebruik - en zei: „Dit toont aan dat als we denken dat onze agenda hélemaal vol is, er altijd toch nóg meer afspraken en werk inpassen." „Fout!" riep de professor, „Dat is het juist niet! De grote waarheid die deze proef laat zien is dat als je niet éérst de grote stenen in de pot legt, je alle andere dingen er ook nooit meer goed in krijgt". Er volgde een diepe stilte. De professor vervolgde: „Ieder moet zich afvragen: wat zijn de grote keien in mijn leven? Huwelijk? Kinderen? Geloof? Op welke waarden is mijn leven gefundeerd? Stel je prioriteiten en daarna volgt pas de rest." Uit: 'Parochiebladenservice' past. J. te Boekhorst 1

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 1