Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Woensdag 7 maart: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Maandag 12 maart: Vergadering Lokaal Historisch Platform in De Kemphaan Venray. Aanvang 20.00 uur. Maandag 19 maart: Lezing door Paul van Meegeren over Venray ten tijde van de evacuatie 1944-1945 in zaal 'Het Trefpunt' in verpleeghuis Beukenrode, Beukenlaan Venray. Aanvang 19.30 uur. Maandag 7 mei: Lezing in De Wis door Toon Vollebergh over zijn Castenrayse oorlogservaringen. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 6 oktober: Herdenking strijd in Nederlands-Indië vanaf 14.00 uur in De Wis. Boerengezegden 9 Stoke tigge de kleppe van de hel. (Heel hard stoken.) 9 De lippe op de kleump hebbe. (Een zuur gezicht trekken.) 9 Hij et dat hij zwet en hij waerkt dat hij kald wert. (Hij is liever lui dan moe.) 9 As de kogel dur de kaerk is, is d'r an werskante 'n gat! 9 't Gaaf daor kermes. (Het was daar hommeles.) Dagboek van zuster Verona - deel 18. 23 december De bedden zijn geplaatst. Een schoolkachel met lange roestige buis door het raam, als in een woonwagen, is ook geplaatst. Veel werd gepoetst en maar aldoor opgeruimd als voorbereiding op Kerstmis. Wij hebben nog petroleum, boter en stroop gekregen. Wij hebben enkele ruiten in de zusterskamer gekregen, toch nog meer hout en linoleum, 's Avonds hebben wij een prachtig concert bij Rongen. Een Engelse soldaat, kunstenaar, speelt magnifiek. Wij leren wat Engels. 24 december Zondag. De H. Mis werd druk bezocht. Veel evacués zijn weer hier. Men kan bijna niet aan de communiebank komen. Onze krib is in de noodkerk. Wij hadden Engelse mik. Vandaag waren alle negen zusters bij het diner. Wij verheugden ons op Kerstmis. 25 december Kerstmis. Heerlijk! Acht uur eerste H. Mis. Zeer, zeer vol. Onophoudelijk werd de H. Communie uitgereikt, 's Middags was voor de eerste keer lof. 26 december H. Mis en H. Communie gehad. Zr. Jozefita, Zr. Damase zijn naar Meerlo geweest om een fornuis. Moeder en Zr. Theresia zijn naar 't klooster. Het was koud. Beide kerstdagen zijn Moeder en Zr. Theresia naar het klooster geweest en hebben gewerkt. 27 december Gisteren hebben ze strozakken weggebracht. Zr. Hendrina heeft ze genaaid. Zr. Damase en ik zijn weer naar Horst geweest om het nodigste te kopen. St. Jozef heeft weer zichtbaar geholpen. Wij hebben wit en zwart naaigaren, zijde, breikatoen, gekleurd naaigaren, enz. gekocht. Kopjes borden, botervlootjes, groente- en aardappelkommen, een waskom, enz., enz., hebben wij gekocht. 28 december De gehele dag hard gewerkt. De schoolpomp is warm ingepakt. Zij mag ons niet in de steek laten. 29 december Zr. Odorika, die trouwe vlijtige ziel, is een beetje ziek. Vandaag werd veel geschoten. Wij hadden slechts één waskom, nu hebben we er twee. 14 ticfttmg fjeemfiunSig fcenootscfjaj: tastenray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 14