Bundeling landelijke collectes Wij collecteren voor acht fondsen in de week van 25 februari t/m 3 maart. Week van de Goede Doelen Nierstichting Nederland Reumafonds SRsSté U krijgt tot aan de Week van de Goede Doelen informatie over telkens twee fondsen. De Nierstichting Nederland zet zich vanaf 1968 in voor de nierpatiënten in Nederland. De Nierstichting financiert wetenschappelijk onderzoek, gericht op preventie en behandeling van nierziekten. Daarnaast werkt ze aan verbetering van de dialysebehandeling en uitbreiding van het aantal niertransplantaties. Ruim de helft van al het onderzoek op het gebied van nierziekten in Nederland wordt door de Nierstichting gefinancierd. 6 Dialyse is en blijft voor nierpatiënten een heel intensieve behandeling. Daarom moet het aantal mensen dat daarvan afhankelijk is, verminderen. Onder het motto Dialyse de wereld uit! werkt de Nierstichting de komende jaren vooral aan: preventie van nierschade; kortere wachttijd voor een niertransplantatie; het stimuleren en gericht subsidiëren van wetenschappelijk onderzoek. Tegelijkertijd ondersteunt de Nierstichting individuele nierpatiënten. De stichting investeert in hun sociale weerbaarheid, vrijheid en maatschappelijke mogelijkheden. En natuurlijk geeft de Nierstichting voorlichting over alles wat met de nieren te maken heeft en over wat het betekent om een nierziekte te hebben. Het Reumafonds is dé fondsenwerver voor de reumabestrijding in Nederland. Al tachtig jaar zet het fonds haar middelen in voor de bestrijding van reuma en haar gevolgen in Nederland. Het Reumafonds ontplooit en financiert activiteiten om haar doelstelling te bereiken. Dat is op de eerste plaats wetenschappelijk onderzoek om genezing en behandelmethoden te vinden. Verder voorlichting om meer begrip te kweken voor mensen met reuma en om mensen met reuma kennis te bieden over hun eigen ziekte en alles wat daarbij komt kijken. Het Reumafonds zorgt ook voor de financiering van patiëntenorganisaties om de belangen van reumapatiënten te kunnen behartigen en om lotgenotencontact mogelijk te maken. Ook worden aangepaste reizen verzorgd en biedt het fonds financiële hulp bij de aanschaf van hulpmiddelen, wanneer de kosten voor de patiënt niet te dragen zijn. Comité Bundeling Landelijke Collectes (Dini Classens tel. 571427, Nel Kuijpers tel. 571725, Jan Strijbos tel. 571677, Jac Vennekens tel. 571308). Carnavalszondag 18 februari optocht jureren, bijeen komen 13.15 uur café De Koster, Jureren; Wiek Kunen Jan Geerets Steffan Weijs Cor Henrdix Jac Jacobs OMINMVI&r Maandag 19 februari "Beste Knuppel" bijeen komen 20.00 uur "De WIS" Dinsdag 20 februari receptie boerenbruiloft bijeen komen 19.00 uur café de Koster. 24

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 24