Bundeling landelijke collectes Wij collecteren voor acht fondsen in de week van 25 februari t/lïl 3 maart. Week van de Goede Doelen KWF Kankerbestrijding: Nationaal Fonds Kinderhulp U krijgt tot aan de Week van de Goede Doelen informatie over telkens twee fondsen. Stuwende kracht achter kankerbestrijding in Nederland. KWF Kankerbestrijding steunt artsen en topwetenschappers bij hun onderzoek naar kanker met als doel om meer mensen de strijd tegen kanker te laten winnen. Kanker raakt ons allemaal, want ruim één op de drie mensen in ons land krijgt ooit kanker. Daarom strijdt KWF Kankerbestrijding voor minder kanker, meer kans op genezing en betere kwaliteit van leven voor mensen met kanker en hun naasten. Die strijd helpt. Bij de oprichting van KWF Kankerbestrijding in 1949 was slechts 25 van de kankerpatiënten vijfjaar na de diagnose nog in leven; nu is dat al gestegen tot gemiddeld 50 afhankelijk van de soort kanker en stadium bij ontdekking. Financiering van kankeronderzoek en opleiding is en blijft het belangrijkste voor KWF Kankerbestrijding, want wetenschappelijk kankeronderzoek is de enige mogelijkheid om de vooruitzichten voor kankerpatiënten daadwerkelijk te verbeteren. En om kennis te verkrijgen die nodig is om het risico op kanker te beperken. KWF Kankerbestrijding maakt zich sterk voor kankerpatiënten en hun omgeving. Door ondersteuning van patiëntenverenigingen, het geven van voorlichting en het vragen van aandacht voor kankerpatiënten, kanker en kankerbestrijding. Iedereen kan helpen bij het bestrijden van kanker. Dat is hard nodig. Want alleen dankzij onze inzet en giften kan KWF Kankerbestrijding vooroplopen in de strijd. En deze in ons voordeel beslissen. Met het oog op een betere toekomst: minder kanker, meer kans op genezing en een betere kwaliteit van leven. Sinds het Nationaal Fonds Kinderhulp in 1959 werd opgericht, is er in de wereld veel veranderd. De behoefte aan jeugdzorg is groter dan ooit en groeit nog steeds. Met als gevolg dat kinderen in de jeugdzorg op een flink aantal punten wel eens wat tekortkomen. Op die punten springt het Nationaal Fonds Kinderhulp bij. Kinderhulp helpt kinderen die zich in bijzondere, moeilijke thuissituaties bevinden. Het gaat om kinderen die professionele jeugdzorg nodig hebben en die soms niet meer thuis kunnen wonen. Zo'n 25.000 kinderen verblijven in ons land in een tehuis of bij een pleeggezin. Zo'n 250.000 kinderen, dat is één op de twintig, krijgen te maken met jeugdzorg. Kinderhulp biedt deze kinderen wat extra's in de vorm van bijvoorbeeld een weekje kamperen, het lidmaatschap van een sportvereniging, een fiets, kleding, of een presentje met Sinterklaas. Het gaat dus specifiek om kinderen die in de jeugdzorg zitten. Daarnaast ondersteunt Kinderhulp wel eens preventieve projecten. Het succes van het werk van Kinderhulp is afhankelijk van donateurs, vrijwilligers en anderen die Kinderhulp op de een of andere manier helpen. Comité Bundeling Landelijke Collectes (Dini Classens, Nel Kuijpers, Jan Strijbos, Jac Vennekens).

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 8