'Beste Knuppel 2007' voor vrijwilligers renovatie De Wis De Castenrayse Orde van Verdienste 'Beste Knuppel' gaat dit jaar naar de ruim 130 vrijwilligers die meegeholpen hebben aan de renovatie en de uitbreiding van jeugd- en gemeenschapshuis De Wis. Nooit eerder werd deze onderscheiding uitgereikt aan zo'n grote groep personen, maar gezien de geweldige inzet en de prestatie van formaat die de afgelopen maanden door de Castenrayse vrijwilligers geleverd werd, vormde de keuze voor de benoemingscommissie dit jaar geen enkel probleem. Er was dan ook sprake van een unaniem besluit. Mogelijk ligt er voor de vrijwilligers- groep zelfs nog een onderscheiding in het verschiet, want het bouw- en renovatieproject is toegelaten tot de leefbaarheids wedstrijd Kern met Pit en het project is zelfs genomineerd voor de landelijke finale van deze wedstrijd. Dat laatste is dus nog even afwachten maar de eerste beloning voor alle getrooste moeite is met de Castenrayse onderscheiding reeds binnengehaald. De Orde van Verdienste 'Beste Knuppel' werd in 1984 door de Castenrayse carnavalsvereniging 'De Schanseknuppels' ingesteld, om personen die zich buitengewoon verdienstelijk hebben gemaakt voor de dorpsgemeenschap op een bijzondere wijze te eren. En sindsdien is de onderscheiding elk jaar uitgereikt. De voordracht en de verkiezing gebeuren door de Castenrayse verenigingen in overleg met de carnavalsvereniging, die de organisatie van de uitreiking op zich neemt. Op maandag 19 februari zal de voorzitter van de Stichting Jeugd- en Gemeenschapshuis, tijdens het Beste Knuppelbal de onderscheiding namens alle vrijwilligers in ontvangst nemen. Vervolgens wordt aan het voltallige stichtingsbestuur een receptie aangeboden die ongetwijfeld door velen bezocht zal worden. Aansluitend zal het carnavalsfeest in alle uitbundigheid worden voortgezet. En waar anders dan in gemeenschapshuis De Wis kan deze officiële gebeurtenis plaatsvinden? Al jarenlang vormt het Castenrayse gemeenschapshuis dé ontmoetingsplek voor het gemeenschaps- en verenigingsleven in het Venrayse kerkdorp. Tal van activiteiten vinden er jaarlijks plaats en peuters tot ouderen hebben er hun wekelijkse bijeenkomsten. Het gemeenschapshuis werd in 1933 op initiatief van de toenmalige pastoor Richard Verheggen gebouwd als Patronaats- en Bonds- gebouw. Reeds toen al werd veel geld bespaard door de inzet van tal van vrijwilligers bij de bouw.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 6