Ouderenvereniging K.B.O. Castenray Informatie over de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) woensdag 10 januari 2007 We beginnen ons nieuwe werkjaar 2007 met een bijeenkomst onder leiding van een deskundige van de Gemeente Venray over de Wmo. Wat is de Wmo?: De Wmo is een nieuwe wet. Deze wet moet er voor zorgen dat mensen zolang mogelijk zelfstandig kunnen leven en mee kunnen doen in de samenleving. De Wmo regelt de hulp bij het huishouden en zorgt voor goede informatie over de hulp en ondersteuning die mensen kunnen krijgen. Ook regelt de Wmo hulpmiddelen voor vervoer en wonen, zoals rolstoelen of douchezitjes. Welke wetten worden samengevoegd in de Wmo?: In de nieuwe wet worden samengevoegd enkele bestaande wetten: de Wet voorzieningen gehandicapten (Wvg) de Welzijnswet het deel van de Algemene wet bijzondere ziektekosten (Awbz)over de hulp bij het huishouden. Wanneer wordt de Wmo ingevoerd?: De Wmo is op 1 januari 2007 ingevoerd. Vanaf nu is de Gemeente verantwoordelijk en moet er voor zorgen dat Ouderen en mensen met een beperking de voorzieningen, hulp en ondersteuning krijgen die ze nodig hebben. Waar kunt u terecht voor al uw vragen over zorg en ondersteuning? De eerste toegang is het zorgloket. Het loket is te bereiken via de telefoon, via e-mail of u kunt het bezoeken in het gemeentehuis. Wij als bestuur van de K.B.O. Castenray nodigen U van Harte uit voor informatie, advies uw vragen en onduidelijkheden over de Wmo om naar deze bijeenkomst te komen. U hebt hier de kans om deskundig advies te vragen. Woensdag 10 januari 2007 om 14.00 uur in de DeWis Bijeenkomst 50+Zitting. 14 januari bijeenkomst 50+ zitting om 10.30 uur bij Tacken in het hok. Kienen. 31 januari gaan we weer kienen. Houd deze datum vrij. Leden werving K.B.Q. afdeling Castenray. Zij doet dat om de volgende reden: 1 Om het ledenaantal op gelijke tred te houden, of iets te verhogen. 2 Het aantal leden is bepalend voor de hoogte van de Subsidie van de Gemeente. 3 Hoe meer leden des te sterker kan een vereniging naar buiten treden. 4 Als U nu nog lid wordt krijgen wij voor dit jaar nog Subsidie voor U. 5 U kunt al lid worden vanaf 50 jaar maar die leeftijd vult U zelf in. 6 U kunt U aanmelden als lid bij een van de volgende bestuursleden: Truus Tacken tel571249 Mia Tersteegen tel. 692659 17

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 17