Week van de Heilige Familie op het gehele assortiment 6 De liturgische kalender van de kerk biedt deze maand enkele feesten die passen bij het thema 'Jaar van het Gezin' dat nu in ons bisdom begint. Zoals er met Pasen sprake is van een Goede Week, zou je tussen Kerst en Nieuwjaar kunnen spreken van de Week van de Heilige Familie. Dat begint natuurlijk op 24 december met de kerstnacht, waarin de geboorte van Jezus wordt gevierd. Voor ons betekent dat de geboorte van Gods Zoon, de Verlosser. Maar voor Jozef en Maria betekende het op dat moment op de eerste plaats dat ze een baby kregen. Vanaf dat moment waren ze een echt gezin. Of de geboorte nu in een stal, in een grot of in het open veld plaatsvond, als jonge ouders zullen zij vooral het geluk van de gezinsuitbreiding hebben gevoeld. Enkele dagen later op 28 december slaat de gelukkige stemming voor de heilige familie om, omdat koning Herodes erop uit is om een mogelijke concurrent als koning van de joden uit te schakelen. Daarom laat hij alle jonge kinderen in de omgeving van Betlehem uitmoorden. Het gezin vlucht naar Egypte. Nog steeds staat de kerk op deze dag stil bij alle onnozele, dat betekent onschuldige, kinderen die waar ook ter wereld geconfronteerd worden met geweld of misbruik. De échte kerkelijke feestdag voor het gezin is natuurlijk het feest van de Heilige Familie. Afhankelijk van hoe de dagen vallen, wordt dit feest in principe op de zondag na kerstmis gevierd. De bijbelverhalen die op die dag in de liturgie gelezen worden, verschillen van jaar tot jaar. Maar ze hebben steeds een duidelijke relatie met de Heilige Familie. Na de blijdschap van de geboorte, begint op het feest van de Heilige Familie het échte gezinsleven van Jezus, Maria en Jozef. Ik wens u mede namens het kerkbestuur een zalig Kerstmis en een gezegend Nieuwjaar! pastoor J. W. te Boekhorst 3 Aanbiedingen geldig van 27 t/m 30 December 2006 Dinsdag 2 Januari 2007 zijn wij de gehele dag gesloten Wij wensen u een voorspoedig 2007 DEURNESEWEG 134 YSSELSTEYN TEL: 0478 - 541513 Prijswijzigingen en/of zetfouten voorbehouden Openingstijden: Ruime parkeer plaats Maandag: 13.00 - 18.00 uur Dinsdag t/m Vrijdag: 09.00 - 12.00 uur en van: 13.00 -18.00 uur Zaterdag: 09.00 - 17.00 uur 't Diepvrieshuis 20 Vo Korting v m

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 3