PROFITEER NU CLEOPATRA -de kachels werden vervangen door centrale verwarming. -de houten vloeren werden belegd met linoleum; en om die te sparen moesten de leerlingen sloffen dragen. Die sloffen werden opgeborgen in 'sloffenzakken', die op school tijdens de handwerklessen werden gemaakt. De speelplaats bevatte nog weinig tegels! Op onderwijskundig gebied was hij een ondersteunende, stimulerende persoonlijkheid en als mens was hij als een Vader' voor zijn leerkrachten. Hij was diplomatiek in de omgang met iedereen die bij de school en het onderwijs betrokken was. Hij begeleidde, stimuleerde en volgde de onderwijsontwikkelingen, maar hij volgde ze kritisch. Gooi geen oude schoenen weg voordat je nieuwe hebt' In het begin van de zeventiger jaren maakte hij de verandering van kerkbestuur naar schoolbestuur mee. De betrokkenheid van de ouders bij de school werd groter en de 'oudercommissie' werd opgericht. Gedurende de periode dat hij aan de St. Jozefschool verbonden was, bereikte de school in 1962 het aantal van 140 leerlingen! Het betrof alleen de leerlingen van de lagere school; voor de kleuters was er in die tijd een kleuterschool. In november 1975 eindigde zijn actieve onderwijsloopbaan aan 'zijn school'. In 1983 is de huidige school verbouwd. Meester Mennen heeft voor die gelegenheid het boekje '60 jaar onderwijs in Castenray' gemaakt. We kijken met gevoelens van respect en dankbaarheid terug op de periode dat hij met onze school en de Castenrayse gemeenschap verbonden was. We bewaren dierbare herinneringen aan hem. Team basisschool "De Stek" (voorheen St. Jozefschool) Bij aankoop van: 3 herenslips 1 p GRATIS Wist u dat Sloggi meer dan 35 verschillende modellen slips heeft? Wist u dat Cleopatra passie voor lingerie deze allemaal op voorraad heeft? "UW SLOGGi-SPECIALIST" Kerkstraat 20a - Horst tel. 077-398 72 50 Actie van 1-12-2006t/m 31-12-2006 passie voor linueri ^/oog\-AKT|E

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 21