Gevraagd. Bundeling landelijke collectes Vorige week hebben we met een aantal afgevaardigden van verenigingen de haalbaarheid van bundeling van de landelijke collectes besproken. Zeven verenigingen waren vertegenwoordigd en ook waren er twee leden van de Dorpsraad aanwezig. Al snel werd duidelijk dat de voordelen van bundeling - minder deurcollectes; minder collectanten nodig; een te verwachten meeropbrengst - de verenigingsafgevaardigden wel aanspraken en na enige discussie werd het besluit genomen om in ieder geval bij wijze van proef het komende jaar tot bundeling over te gaan. Enkele kanttekeningen werden wel nog geplaatst: - het is nadrukkelijk niet de bedoeling dat de opengevallen ruimte ingevuld gaat worden door nieuwe collectes. - bij de informatie over de verschillende fondsen moet expliciet vermeld worden dat de helft van de actie 'Jantje Beton' gaat naar Peuterspeelzaal 't Stekske. - de financiën zouden ondergebracht moeten worden bij een vereniging of stichting. Omdat de collectebundeling verenigingoverstijgend is, zou de Dorpsraad hiervoor het meest in aanmerking komen. In andere dorpen organiseert de dorpsraad eveneens de bundeling, maar de Dorpsraad Castenray heeft besloten aan de financiële afwikkeling geen medewerking te verlenen. De initiatiefnemers willen voor komend jaar graag de proef op de som nemen voor bundeling van de landelijke collectes. Slaagt de proef, dan wordt er mee verder gegaan. Valt het om de een of andere reden tegen, dan gaan we terug naar de huidige situatie. Met dit gegeven kon de vergadering instemmen. De werkgroep bestaat momenteel uit Nel Kuijpers, Jan Strijbos en Jac Vennekens. Graag willen we voor het organiseren van e.e.a. nog 1 of 2 personen toevoegen. Hebt u interesse, neem dan even contact op met Jan Strijbos tel. 571677. Van de landelijke fondsen waren vanuit de verenigingen vertegenwoordigd: Jantje Beton; KWF Kankerbestrijding; Nationaal Fonds Kinderhulp; Nederlands Astma Fonds; Nederlandse Rode Kruis; Nierstichting Nederland; Stichting Nationale Collecte Verstandelijk Gehandicapten. Enkele nationale fondsen missen we nog, zoals bijvoorbeeld de Nederlandse Hartstichting, het Prinses Beatrix Fonds en het Reumafonds. Verenigingen die nog bij de bundeling willen aanhaken, vragen we z.s.m. met ons contact op te nemen. Wanneer we geen rekening kunnen onderbrengen bij een vereniging of stichting, dan zijn we wellicht genoodzaakt het opgehaalde geld voor de verschillende fondsen af te leveren bij de verenigingen die nu voor een collecte verantwoordelijk zijn. De penningmeester kan dan zelf het bedrag overmaken. Een kleine moeite menen we. Een beperkt groepje collectanten blijft nodig voor de bundeling. We komen hier later nog op terug. Ook voor verdere informatie hoort u nog van ons. Wil degene die het om welke reden dan ook niet eens is met bundeling van de collectes, dit a.u.b.even aan ons laten weten. Tel. 571677. Comité Bundeling Landelijke Collectes Als oud-inwoner van Castenray wil ik graag het boek 50 jaar parochie Castenray hebben. Als iemand nog een exemplaar over heeft dan graag contact met mij opnemen Jan Rambags in Boekei (N.Br.)tel. 0492-323176 of 06-10856774. Emailadres: pjh.rambags@hetnet.nl 19

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 19