Presentatie boekje 'De harde werkers van de Boerenbond' - zaterdag 25 november om 14.00 uur in De Wis. Iedereen is van harte welkom. Graag wel even aanmelden. Tel. 571677 Komde ok allemol ankommende zondag nor 't "Verlovingsbal"? Gej ziet vast hiel benejd wie os eige boerebrudspaar word. De kemissie en ut brudspaar zun ut erg fijn viende als dur veul van öllie anwezig zien bej ut uutkomme. Uuterluk om halluf vier in de hal bej "de Wis" bejenkomme, dan gon we same as buurt nor binne. LU VUR-UUT Inwoëners van de Casele Vur-Uut buurt, Tot dan, de kemissie 30 oktober Overdag rustig. Allen moesten de hele dag in de kelder aardappels schillen. Wij kregen geen boter op de boterham, wel veel mooie appels. Ze hadden geen drinkwater in huis. Het was koud. 's Nachts aanvallen. 31 oktober Aanbidding in de kapel. Zeer gevaarlijk. Voortduren sloegen granaten in. Vóór twaalf uur werd daarom het H. Sacrament ingesteld. Granaten op en bij het klooster. Veel in de kelder. Eén granaat vloog door het klooster zonder te ontploffen. Ze lag bij de kloosterboerderij. Het is de laatste oktoberdag. O.L. Vrouw heeft zeker vandaag veel voor onze bescherming gedaan. In het dorp doden! Het is zeer mistig. Meer dan negentig vluchtelingen zijn hier. Gisteren moest Oostrum evacueren. De Tommies stonden tot aan het station. 31 Oktober was een zeer zware dag. Er werd hevig gevochten. Voortdurend vlogen er granaten. De Engelsen meenden dat er duizend of meer Duitsers in Tienray waren. Nico heeft hen laten weten, dat er slechts dertig waren. Ze waren reeds van plan Tienray met bommen te bestoken. O.L. Vrouw waakte. Aan het klooster was veel beschadigd. Alle ruiten stuk. Koud. Wij waren voortdurend in de kelder. Ons hele bezit één strozak, waarvan nog minstens drie of vier andere personen gebruik maakten. Wat een angstige nacht! Kinderen huilden. Voortdurend sloegen de granaten in. Wij kropen van schrik heel dicht bij elkaar. Moeders en kinderen kwamen bij ons. Er werd zo vurig gebeden. Er was een ontzettend lawaai. Ik dacht: "Straks vallen de muren in puin en wij liggen er onder." Het was een lange gang waar, wij schuilden. Plotseling kwam meneer Pastoor van Tienray bij ons. Hij vertelde dat hij twee voltreffers op het huis had gekregen, zodat een groot gedeelte ingestort was. Zij waren met 23 personen in de kelder, zei zijn Eerwaarde, waaronder vier mannen. Als deze er niet waren geweest, waren ze niet uit de kelder gekomen. Dezen hadden met moeite het puin vóór de deur zover verwijderd dat ze er uit konden komen. e u u rtvepeniginö

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 3