Stichting Heemkundig Genootschap Castenray DE VERKENNERIJ TE CASTENRAY- deel 4 Maandag 28 augustus: Bijzondere ledenvergadering van het Lokaal Historisch Platform Venray op St. Anna met opening van het Erfgoedhuis, ondertekening convenant RooyNet en officiële start van RooyNet. Aanvang 20.00 uur. Woensdag 6 september: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden 9 Wat ien de hand hebbe. (Sterk of rijk zijn.) 9 As ge 'm moekt, dan graöjt ie. (Met een compliment voelt hij zich trots.) 9 Wieëte wor haas hüze. (Weten hoe de zaak in elkaar zit.) 9 't Kumt öp de grötte nie an, anders kös ennen haas gén koew vurbeej loeëpe. 9 Haele, haele baote, achter Sint Jan daor wónt enne man, dén baeter make kan. (Werd door de moeder gezegd, wanneer haar kind zich bezeerd had.) Het kamp moest worden opgeruimd, de spullen op de vrachtauto van Drüggen Albert geladen en daarna kon de terugtocht naar Castenray beginnen. De Don Bosco Groep Castenray was daarna een goed opgeleide groep die zich ook presenteerde bij andere activiteiten in Castenray, zoals op nevenstaande foto is te zien. Volgens mij ergens onderweg op de bedevaart naar Tienray. HET EINDE VAN DE VERKENNERIJ IN CASTENRAY Het is voor mij niet duidelijk waarom en wanneer de Don Bosco Groep Castenray is gestopt. Het was een kleine groep die het goed deed onder leiding van Hopman van Etten. Hij was de oprichter en op hem draaide de groep. Maar dat geeft ook de kwetsbaarheid aan. Het wegvallen van die ene persoon kan een reden tot stoppen zijn geweest. Ook het afhaken van leden op grond van leeftijd de 6 Op de foto van links naar rechts: Joos Weijs, Jan Tacken, Piet Dinghs, Hay Peeters, Toon Keijsers, Louis Peeters, Jac Duijkers, Jac Jakobs, Jac Cox, Paul Duijkers, Piet Cox, Gerrit Duijkers en chauffeur Albert Drüggen. Op de terugweg op het veer Arcen-Broekhuizen. Op de foto zijn herkenbaar, van links naar rechts: De veerman en achter het stuur Albert Drüggen. Op de auto: Piet Dinghs, Jan Tacken, Jac Duijkers, Gerrit Duijkers,Paul Duijkers, Jac Cox, Louis Peeters, daaronder Piet Cox,Toon Keijsers, Jac Jakobs, Hay Peeters. ticfjtuig QeemfuinSig fctnootscfa tastenrq? IIP

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 6