Bouwnieuws van het gemeenschapshuis. Nu de periode van feesten en lol maken voorbij is begint toch weer het serieuze werk op ons af te komen. Maar om toch nog even terug te blikken op deze periode mag wel gezegd worden dat wij een erg mooie carnaval hebben gehad onder leiding van onze prins Henk II en zijn gemalin Maria. Dat menige keer de Schanseschop op zijn fundering stond te trillen was wel duidelijk. En dat hierbij bijna letterlijk het dak eraf vloog was ook wel duidelijk. Maar mensen dit was nog te vroeg geweest omdat wij eerst de uitspraak van het VSB fonds moeten afwachten alvorens wij kunnen en mogen beginnen. Willen wij ten minsten kans maken op een ondersteuning van dit fonds. Maar zoals jullie langzaam wel kunnen merken staan wij al te popelen om de eerste schop in de grond te laten zetten door onze prins Henk II. Ook de fondsen thermometer die met de carnaval door onze jeugdprins Pascal en jeugdprinses Nikky werden opgehangen in de Wis groeit langzaam op naar de eerste 100.000 Euro. Want het fonds Jantje Beton heeft in deze periode een toezegging gedaan van 3500 euro. Met carnavals dinsdag werd het nog even erg spannend. Stroom uitval in bijna heel Castenray en omgeving zorgde er voor dat er in de Wis ook geen stroom was. Onze boerenbruid en bruidengom stonden al klaar om aan de voorbereidingen van hun feest te beginnen toen dit euvel zich voor deed. Maar wie was weer de redder in nood, ja zeker, onze Cor Hendriks. Cor zat juist aan een flinke bord macaroni toen hem werd gevraagd of hij ons kon helpen. Zonder zich ook maar even te bedenken werd zijn bord overgedragen aan Mariet en liep Cor naar de loods om een nood aggregaat met tractor te pakken. Samen met enkele techneuten waaronder Ton Classens werd deze aangesloten op het gebouw. En juist voor het donker werd was er weer stroom en kon in vol ornaat ook dit feest beginnen. Ton Cor en Mariet en al de andere dank je wel hiervoor want ook dit was een prachtig feest wat wij niet graag gemist zouden hebben. P.s. of Cor zijn bord later heeft leeg gegeten is niet bekend maar het viel wel op dat Mariet de hele avond geen brood met zult heeft gegeten. Toch zit het bestuur van de stichting niet stil en is het begonnen om de eerste voorbereidingen te treffen die straks het verbouwen makkelijker maken. De zolder boven de keuken bar en bühne zijn afgetimmerd zodat hierop beter gewerkt kan worden. In de keuken is een vlizotrap gemaakt zodat wij ook beter op de zolder kunnen komen. Alles bij elkaar toch een hele klus omdat alles erg scheef was en vol leidingen en kabels lag. Maar deze klus is geklaard. Op naar de volgende. Maar hierover t.z.t. meer. Het bestuur en bouwcommissie. Wie heeft er met carnaval mijn zwarte omafiets geleend en niet meer terug gezet bij café de Koster? Hij is van het merk Cyprus. Wil diegene contact opnemen met 571823 ofevt. zo snel mogelijk terug zetten bij café de Koster. Bij voorbaat dank! 12 STICHTING JEUGD- EN GEMEENSCHAPSHUIS "DE WIS"

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 12