Kdrnevalskrant Wïj as 7-koppige reddksie van de kdrnevalskrant zien al vurzichtig begonne mit de kdrnevalskrant vur ut jaor 2006. Nou vraogde geej ow af: "Sinds wannier hét de kdrnevalskrant een reddksie?" Um ierluk te zien, wij zien ietskes alder as ut urste verstandige besluut van ós huidige kabinet. Mar vurdat wïj enne krant ien elkaar kunne zette mótte wij input hebbe (da's Engels vur: grei dat geschikt is vurplatsing ien de karnevalskranf). Dus hedde onlangs nog wat lolligs mitgemakt laot ut ós wiete! Liefst echt gebeurd natuurluk. Vurbeeld: d'n buurman ging bowle mar vergoot zienne bal. Lache! Of: enne Caselse meens ging naor de kapper, liet zich knippe en kwaam d'r achter dat ie gén geld beej zich haaj. Toen zettie: "knip d'r dan mar wer een stuk an". Dus Misschien wat sléchte vurbeelde, mar ge snapt wat wij bedoele. Ge hoeft trouwes nie persé name te noeme, dat doen wij wel. Schrief dit sort dinge óp en dów dit ien de bus bij ieën van de volgende persoeëne: Geert Crieëmers, Steffan Weijs of Gijs Dinghs. Foto's en moppe zien ok welkom! Nou wurt ut efkus technies, dus iederiën dén gén verstand het van kompjoeters kan dit stuk aoverslaon. Ge kunt ów verhaaltjes, tekste, moppe, foto's en zoeë nameluk ok naor ós ieie-meele. De reddksie beschikt ovver een haai-tech compjoetersysteem waormit we ok meel kunne ontvdnge. Ge ziet ut al, koste noch moeite werre gespaard. Hier is ós meeladres (24 uur per dag bereikbaarok ien ut weekend): geert-cremers@home.nl. Trouwus, as iemand een compjoeterprogramma hét dat Nederlandse tekst kan vertale ien plat Casels dan halde wij os gèr anbevole. Wij sluute af mit ozze leus: Via ieie-meel of öp een alderwetse lei, Laot komme, laot komme datgrei! De redaksie ant als grootste aanbi 3t doen we al jaren en

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 21