16- Antw.: Je zult elkaar misschien wel kunnen horen als er b.v. country, aerobics e.d. bezig zijn. Maai- datje er last van hebt dat geloven we niet. We zullen meenemen of we de muur toch nog extra kunnen/moeten isoleren. De entree blijft: halletje met 2 deuren ook rolstoelvriendelijk. We willen van losse kapstokken af. Er komt meer vaste garderobe. In poetskast komen verschillende ketels te hangen: een voor de grote zaal, een voor de kelder en een voor nieuwe zaal. i.p.v. 1 ketel in de bierkelder. De aandacht richten we flink op de energiekosten, energie is nu en wordt in de toekomst alleen maar duurder. Ons is geadviseerd om wannte terugwinningunits te plaatsen. Dit is kosten besparend. Er zullen 2 verschillende units komen voor wannte terugwinning: een voor de grote zaal en een voor de nieuwe zaal. Tevens zal het grote dak goed geïsoleerd worden, dit moet er eigenlijk toch al bijna helemaal af i.v.m. ventilatorkokers, nokvorsten, kielgoten e.d. die dringend toe zijn aan groot onderhoud en hier een onderdeel van zijn. De stoelen opberging is nu niet optimaal.(is een onderdeel van de redenen om de berging te vergroten.) Zodra de fondsenwerving goed op gang is gekomen willen we met de aanbouw van de berging beginnen. Hopelijk in januari 2006 Vraag: Hoeveel komt er aan de berging bij? Antw.: Er komt 8 m x 3 m bij aan de achterzijde (is de ingangkant van het kerkhof). Hierna indien er geld voor is het grote dak renoveren. Daarna starten met de nieuwbouw. De nieuwe zaal wordt pas medio 2006. (hopelijk, ligt er ook aan hoe het met de fondsen werving gaat.) Vraag: Hoelang gaat het gebouw dicht? Antw.: In principe wordt het gebouw niet gesloten daar we het kunnen afschermen en de toiletruimtes bereikbaar blijven.. Misschien 1 of 2 dagen als we met dak bezig zijn of andere grote werkzaamheden in de zaal moeten plaats vinden- We willen en zullen zoveel mogelijk zelf doen. Dit is zeer belangrijk. Gemeente eist een sluitende begroting incl. groot onderhoud nu en in de toekomst zie bezoek Ben van Eek a.s. dinsdag aan de gemeente. Vraag: Jullie gaan met veel vrijwilligers werken. Hebben jullie aan arbo verzekering gedacht? Antw.: Ja, dit zal t.z.t. worden afgesloten. Eigendom gebouw: We willen het gebouw toch in eigendom krijgen. Misschien begin volgend jaar eigenaar. Voordeel: - eigen baas in eigen huis. - beter voor fondsenwerving/financiering. Nadeel: - onroerend goed voor eigenaren, komt nu voor rekening van de Wis. Vraag: Wat wordt bedoelt met dagopvang? Antw.: Ceres noemt activiteiten voor ouderen dagopvang. Vraag: Wat is Ceres? Antw.: Ceres is een europees fonds dat gericht is op Limburg en Noord-Brabant Op internet staat hierover zeer uitgebreide informatie het is de moeite waard om hierop eens te kijken, (www.limburg.nl/ceres/) Streven van bestuur is om huidige situatie (activiteiten) te handhaven. 50% regeling in stand te houden. 0 stand van de begroting na verbouwing is ons streven. 6. Peilen suggesties voor activiteiten.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 16