19 Notulen openbare Dorpsraadvergadering van 26 september 2005 1. Opening Louis opent de vergadering en heet Delene Steegs hartelijk welkom als nieuw lid van de Dorpsraad. 2. Notulen openbare dorpsraadvergadering d.d. 27 juni 2005 De notulen worden zonder op- of aanmerkingen aangenomen. 3. Notulen dorpsradenoverleg d.d. 4 juli 2005 Ad. gebiedsgericht werken: Oirlo heeft zich teruggetrokken. Op dit moment is alleen Oostrum hier nog mee bezig. 4. Ingekomen stukken en mededelingen a) VKKL; we hebben een uitnodiging mogen ontvangen voor de jaarvergadering. Verder zal er een lezing gehouden worden over hoe er in Friesland wordt omgesprongen met de leefbaarheid in de kleine dorpen. b) Vrachtverkeer; de actie van de Dorpsraad tegen het onnodige vrachtverkeer in het dorp heeft voldoende aandacht gekregen. De gemeente Horst heeft echter geen route wijziging doorgevoerd. Er zullen verkeerstellingen plaatsvinden. De uitkomsten zullen onder meer gebruikt worden bij de herinrichting van de kom. Zoals het er nu naar uitziet, zal de weg van Horst naar Tienray een doorgaande weg worden c) Woningbouw; er zijn geen bezwaren binnengekomen tegen de woningbouw. Vooralsnog zal de Rietweg als bouwweg ingericht worden. Degene die bij de loting van de gemeente buiten de boot zijn gevallen zitten nu met Wonen Venray om de tafel. d) Bestuursfunctie; Brigitte neemt het beheer van de zoutbak op zich. Bartel zal een voorzet geven voor de verdere verdeling van de werkzaamheden. 5. Verslag commissie en werkgroepen a) Diepeling; Niets nieuw bekend. b) Lollebeekweg; Loopt c) CWK; Tot op heden wordt het nut van dit overleg in twijfel getrokken. d) Leefbaarheid; alle aanvragers zullen bericht ontvangen of zij in de prijzen zijn gevallen of niet. 6. Rondvraag Brigitte kreeg de vraag voorgelegd waarom er tijdens de Castenrayse kermis in Venray een mega evenement was. De dorpsraad verwacht niet dat ze dit kan voorkomen. Ger Smits (De Wis) weet te melden dat de bouwvergunning rond is. De gemeente mag zich schamen voor het toegezegde bedrag (minder dan 20.000 euro) Verder hebben zij zich aangemeld voor de actie "Kem met Pit". Er staat een gesprek gepland met de wethouder. Als dit gesprek op niets uitloopt zal Ben van der Sterren een brief naar de gemeente sturen. 7. Sluiting Louis sluit om 22.15 de vergadering.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 19