VERHUISBERICHT Knuppels en knuppelinnekes, Wej wieëte nie of gillie ut ok allemol ien de gate het, mar dur gebeure de latste tied vremde dinge op den Haorsterweg. Zoeë zette de jonges van Direks bejvurbeeld midde ien de zommer, mit 30 graode hetst, eur kerstbueëm te koeëp. Motte dur toch bitje vanaf zien um zoiets te doen, liekt ós. Dat geldt trowwes nog mier vur Loes Heidens. Die löpt tiggeworrig zoeëmar tusse de kéls op ut voetbalveld. Zal die op zuuk zien nor enne schonne boerejong um mit te gon trowwe? Mart van Osch het den entree van zien nej huus duchtig laote afloeëpe. Zal ie dat gedaon hebben zoeëdat meense mekkelikker kunne binnevalle um eier te komme aete? Wat zeuj ut op de sök hebbe dat Petje zich ienaens het angemeld as jongste lid van de Alderenboond? Allemol vraoge wor wej vurluëpig gen antwoord op wieëte, mar dat dur wel op duujt dat dur wat spuit op den Haorsterweg. Wej hebbe os laote vertelle dat op ut Verlovingsbal, dat zal zien op zondag 13 november, wellicht wat zake duudeliker zulle wörre. Schrief den datum mar alvast op de kalender, zodat ge dan ok zeker vrij ziet um dur achter te komme wat dur allemol krek an de hand is. Trowwes op dat Verlovingsbal zal dit jaor enne Caselse primeur ten duuëp gehalde wörre den ge beslist mot mitmake. Vural de jeugd kriegt dorien en hoofdrol. Wej kunnen nog nie verklappe wat ut göt wörre mar gelöf mar dat ut de gemoedere duut opschudde. Hal dorrum 13 november vrej um dur bej te zien! Ut promosieteam Boerbrulleft Ger en Gonny Smits Wij zijn verhuist van de Lollebeekweg 35 naar de Pastoor Verheggenstraat 2 5811 BL Castenray Tel.0478-571315 -13- ^/VSEV^S S)e SUaol

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 13