Notulen openbare Dorpsraadvergadering 27 juni 2005 1. Opening Louis heet iedereen welkom op deze laatste vergadering voor de vakantie. 2. Notulen openbare dorpsraadvergadering d.d. 23 mei 2005 Notulen worden goedgekeurd zonder op- of aanmerkingen. 3. Notulen dorpsradenoverleg 2 mei 2005 We hebben de notulen van deze vergaderingen nog niet ontvangen. Wel kan vermeld worden dat de afhandeling van de bijdrages aan de DOP's bij de gemeente ligt, in deze moeten we dus afwachten. 4. Ingekomen stukken en mededelingen a. MUIP 2005-2006: Dit is het investeringsschema van de gemeente, de herinrichting van de 30km zones staan hierin beschreven. In het 4de kwartaal van 2005 vind de eerste planning plaats, in het lste kwartaal van 2006 volgt dan de voorlichting voor het dorp, in het 2 c kwartaal 2006 gaat men dan van start. We moeten zorgen dat we op de hoogte blijven van alle zaken zodat we ook nog invloed kunnen uitoefenen op de definitieve plannen. b. Groenonderhoud: Het groenonderhoud moet volgens afspraak afgehandeld worden door de KBO. c. Leefbaarheidsbudget: In het DB zal net als vorig jaar weer een voorzet gegeven worden voor de verdeling van de gelden. In een besloten vergadering zal besloten worden over de verdeling. d. Woningbouw: De kavels zijn verloot, er waren 9 inschrijvingen, dit wil dus zeggen dat er nog 3 mensen op de reservelijst staan. Verdere zaken lopen vanaf nu tussen gemeente en kopers. Dhr. Van Velzen wordt verzocht om te bekijken of Wonen Venray zijn claim kan laten vervallen. Er was sprake van dat Wonen Venray deze stukken ook zou willen verkopen aan degenen die dit willen. Het mooiste zou zijn als deze kavels in het lopende traject van de gemeente Venray mee over genomen zouden kunnen worden, mw. Van Beek wordt hierover door de voorzitter gepolst. e. Vrachtverkeer: De brieven zijn rondgestuurd en de pers is voor het karretje gespannen. Louis is daarna gebeld door dhr. Wijnhoven (Samenwerking Venray). Hij gaat in de raadsvergadering vragen stellen over het waarom er nergens al eerder op is gereageerd. Dhr. Driessen wil direct na de vakantie een overleg met dhr. Stass (Horst) en een delegatie van de dorpsraad. Horst heeft voor die tijd hoogstwaarschijnlijk toch nog geen besluit genomen. f. Werven leden dorpsraad: Het is zaak dat we iemand erbij krijgen bij de dorpsraad. We hebben een serieuze kandidaat op het oog. Louis gaat hiermee praten. g. Verplaatsing Loonbedrijf: Louis heeft contact gehad met mw. Melis, de alternatieven zijn aangedragen en worden meegenomen. De week erna is er een vergadering geweest tussen het loonbedrijf en de gemeente, hierover is verder niets bekend. De dorpsraad is verder geen partij in deze. 5. Verslag commissies en werkgroepen a. Diepeling: Er zijn geen nieuwigheden behalve dat Hay met nog anderen mensen er nogal archeologisch interessant materiaal is tegengekomen. Veel schervenmateriaal van 1000 voor Christus. Hier volgt nog een keer een publicatie over. b. Alle dorpen digitaal: Geen mededelingen. c. Lollebeekweg: Is lopende. d. CWK: De vergadering van het CWK is niet doorgegaan. e. DOP: subsidie aanvragen liggen bij de provincie voor realisatie van de DOP. Rietweg Zuid komt niet aan de orde. f. de Wis: Ger Smits is aanwezig, de tekening ligt bij de gemeente, geld is nog steeds een groot probleem. In eerste instantie zou het dak voor 50% vergoed worden, daarna zou de -4-

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 4