Verbouwingsnieuws "De Wis". Na een lange stilte zijn er nu weer zoveel ontwikkelingen dat er weer wat te vermelden is. Onlangs hebben wij een zeer belangrijke fase in het geheel behaald doordat de bouwvergunning is goed gekeurd. Hiermee is de tweede fase met succes voltooid. Maar nu komen er nog twee fases die van ons allen meer inzet en werk gaan vragen. Te beginnen met de derde fase, de financiële onderbouwing. Deze is in volle gang. Hard zijn wij samen met de bouwcommissie bezig met o.a. de fondsenwerving op te zetten. Duidelijk zal zijn dat hiervoor een terdege goed voorbereide actie noodzakelijk is. Hierbij moet er vooral gedacht worden dat het project duidelijk en goed gemotiveerd, gepresenteerd gaat worden aan de fondsen die wij denken dat hiervoor in aanmerking komen. Maar ook de leout van deze presentatie verdient veel aandacht en zorg. Maar door de toomloze inzet van enkele personen begint dit stuk al aardig vorm aan te nemen en wij denken dit eind september klaar te hebben. Hierna zal dan ook direct gestart gaan worden om de fondsen te benaderen. Ons eerste succes hebben wij al binnen gehaald en dat is dat wij toegelaten zijn in de tiende ronde van Kern met Pit. Hieraan hangt een bonus van 1000 euro als wij voor volgend jaar september dit project met succes hebben voltooid. Onze tweede actie in deze is de activiteiten die het bestuur al heeft ontwikkeld om aan extra geld te komen. Hierbij denkende aan de twee Poolse avonden en aan de dansmiddag dinsdags tijdens de kermis. De Poolse avonden waren een wisselend succes maar hebben toch ongeveer 1800 euro netto opgebracht. Wij als bestuur zijn met deze opbrengst blij en denken dat dit volgende jaar voor herhaling vatbaar is, maar mogelijk met een iets andere opzet. Dat de Polen gezellige mensen zijn en veel en goed kunnen dansen bleek wel op deze avonden. De dinsdag met de kermis was wat gezelligheid betreft een succes. Er werd veel en vlot gedanst bij erg mooie muziek die bij iedereen goed in de smaak viel. Maar het aantal mensen, die deze middag hebben bezocht had veel beter gekund. Wij hadden ook meer mensen verwacht. Financieel hebben wij deze middag toch nog met een batig saldo kunnen afsluiten van ongeveer 300 euro. Waarschijnlijk had de reclame duidelijker gekund. Maar mogelijk was ook het erg mooie weer niet uitnodigend genoeg geweest om te gaan dansen. Wat nu uiteindelijk de oorzaak is van de lage opkomst wij weten het niet maar wat wij wel weten is dat wij deze middag volgend jaar weer gaan organiseren. Ook de vierde fase in dit hele project begint nu langzaam eraan te komen. Dit zijn de bouwactiviteiten met de zelfwerkzaamheden die wij als inwoners zelf moeten gaan uitvoeren zodat dit project betaalbaar gaat worden. De commissie en het bestuur hebben hier veel vertrouwen in dat dit gaat lukken omdat er nu al mensen zich spontaan hebben aangeboden om te helpen als de tijd er voor klaar is. Veel mensen met verschillende vaardigheden hebben wij daarbij hard nodig. Waarbij wij niet alleen denken aan de mensen die in de bouw werken want er is werk voor iedereen, jong en oud, man of vrouw, iedereen kan en mag op zijn eigen manier zijn steentje er toe bijdragen. Samen laten wij dan zien wat Castenray als dorp in zijn mars heeft want de Wis is een gebouw van en voor iedereen. Maar als hierover inhoudelijk meer duidelijkheid is dan komen wij hierop terug. Tot het volgende bericht: Het bestuur en de bouwcommissie van "De Wis". -21-

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 21