Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Woensdag 5 oktober: Lezing in De Wis door Gérard Lucassen uit Geijsteren. Thema: Oude veld- en boerderijnamen in Castenray. Aanvang 20.30 uur. Zaterdag 8 oktober: Lotgenotencontactdag Stg. Deportatie Noord- en Midden-Limburg in De Wis van 14.00-17.00 uur. Boerengezegden 9 Schón puust vur de deur hebbe. (Flinke borsten hebben.) 9 Genne scheut polver werd zien. (Zich helemaal niet lekker voelen.) 9 Iemes troef gaeve. (Iemand een uitbrander geven.) 9 'n Vaerke hit mar ieën pisblaos! (Toon je niet zo hebberig!) 9 Gaaw is an de schiet gestörve en zien gat is lanksaam wieër geworre. (Werd gezegd, wanneer men snel iets gedaan wilde hebben.) Uit de parochiekroniek Zondag 14 Mei, de jaarlijkse bedevaart naar Tienray, onder gunstige weersomstandigheden en grote belangstelling. 27 Mei. Zaterdag na Pinksteren ontvangt de E.H. Jan Maes de subdiakenwijding met 22 andere candidaten. 30 Mei. Z.H.Ex.Mgr. Moors dient in onze parochiekerk T H. Vormsel toe aan 78 kinderen. 3 Juli. De bejaarden van onze parochie maken vandaag 'n buitenlandse reis naar Aken, Monschau en omgeving. 9 Juli. Liet Horster mannenkoor verzorgt de vaste gezangen v.d. Hoogmis, het parochiekoor de wisselende gezangen. Het werd "n waarlijk imponerende opluistering van deze Eucharistieviering. 17 Aug. Seminaristen van ons Bisdom besteden hun vacantie aan Oostpriesterhulp. Zij bezoeken vele plaatsen in Nrd. Limb., vertonen films en gaan daarna langs de huizen, bieden de Godspenning aan. Er werden volgens ontvangen dankschrijven, 325 Godspenningen uitgereikt en aan giften ontvangen de som van f377.25 bij hun bezoek aan Castenray. 6 Sept. Het Gemengd Zangkoor met "n tiental supporters brengt ~n bezoek aan de K.R.O. studio om hun zangprestaties te laten "inblikken". 6 Jan. a.s. zal deze zang dan te beluisteren zijn in het Dilettanten programma. De deskundigen aan de radio waren uitermate tevreden over het gepresteerde. De middag werd verder doorgebracht in Amsterdam, Schiphol, Grachten. 11 Sept. Matthieu Swinkels gaat heden naar T Groot-Seminarie. Pieter Philipsen is intusschen na de zomervacantie, de studie aan de Philosofie te Rolduc begonnen. 17 Sept. De E.H. Jan Maes ontvangt op het Groot-Seminarie te Roermond, wijding van het Diaconaal. October. Eerw. Zr. Maria Theresita, geb. Wilhelmina Jacobs, geboren te Castenray, vanaf 1913 in de missie van Noord Africa-Birkadem, is aldaar, 69 jr. oud, overleden. In Aug. 1960 was zij, na vacantie, voor de tweede maal naar haar missiepost vertrokken. 12 October. In de voorafgaande weken werd onder buitengewoon gunstige weersomstandig heden het dak van het Priesterkoor aan de noord- en oostkant, van nieuwe leien voorzien. Alhoewel het dak op het schip pas in 1947 is aangebracht, waren er nu al vele leien te vernieuwen, nl. ongeveer 2000 stuks.Dit is wel 'n aanwijzing dat in niet te verre toekomst ook dit gedeelte, alsmede de toren, geheel vernieuwd zullen moeten worden. Aldus de visie van de uitvoerders van dit werk, Jos Theunissen en Zn. te Horst. 1961 -14- ticfitmg fjeemfuinötg tëenootscfjap Castenray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 14